Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Пам'ятка виборця: уточнення списків, голосування.


Шановний Виборець!!!

З понеділка 08 жовтня 2012 на телефони «гарячої лінії» КВУ (044) 425-21-66 надходять запитання, які стосуються уточнення списків виборців.

У зв’язку з цим повідомляємо, що з 8 жовтня 2012 списки виборців надані для загального ознайомлення у приміщеннях дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць, куди виборець може прийти і перевірити, чи включений він чи інша особа до списку виборців, чи правильно зазначена інформація про них. Крім того, до 12 жовтня 2012 включно кожному виборцю надсилається або доставляється іменне запрошення на вибори. Якщо виборцю не прийшло таке запрошення, то йому варто прийти до приміщення дільничної виборчої комісії та перевірити, чи включений він до списку виборців. У випадку, якщо виборець не знайшов себе чи свого родича, сусіда, знайомого у списку виборців, він може звернутися до дільничної виборчої комісії із  заявою про включення такої особи до списку виборців. Однак до заяви необхідно додати паспорт громадянина України (копію) особи, якої немає у списку. Таку заяву можна подати до 22 жовтня 2012 включно. Після 22 жовтня 2012 включити особу до виборчого списку можна буде лише за рішенням суду.

З 22 жовтня – 25 жовтня включно  до місцевого загального суду:

Вирішивши звертатись у суд за уточненням списку виборців, пам’ятайте:

1) таке звернення оформляється у формі адміністративного позову (подавати в 3 екз. + 1 екз. з відміткою суду лишити для себе);

2) за подання такого позову судовий збір не сплачується;

3) позов має бути поданий до суду не пізніше як 25 жовтня 2012 року включно;

4) на підставі позову суд виносить постанову, яку слід негайно занести до дільничної виборчої комісії або в орган ведення Державного реєстру виборців. (Знайдіть зразки адміністративних позовів щодо уточнення списків виборців на сайті «Захисти своє право» у розділі «Бібліотека»).

Якщо Вам 18 та більше років, Ви є громадянин України та маєте відповідний документ, який засвідчує особу, а згідно закону такими є:

     1) паспорт громадянина України; (Білорусія, Росія)

     2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України);

     3) картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах); (на спец. дільницях)

     4) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; (на закордонних дільницях)

     5) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби) (на спец. дільницях і звичайних дільницях),

при цьому Ви є прихильником однієї з 22-ох політичних сил та певного кандидата - по Вашому одномандатному виборчому округу.

Використайте своє виборче право – шляхом голосування.

 Завчасно (але не менш як за 5 діб до дня голосування, а це 28 жовтня) перевірте  чи не позбавили ВАС права голосу звернувшись до відповідного відділу Державного реєстру виборців.

28 жовтня с 8 до 20 години прийдіть на Вашу виборчу дільницю маючи обов’язково при собі  документ який засвідчує особу (один з тих що зазначені вище).

Отримайте 2 (два) бюлетені  - один з переліком політичних партій, другий з переліком кандидатів по Вашому одномандатному виборчому округу.

Пам’ятайте – на виборчих бюлетенях забороняється ставити будь-які позначки, крім:

- вписання в позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів членом ДВК, який їх видає, свого прізвища, ініціалів, підпису та проставлення номеру, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці;

- проставлення виборцем у визначеному місці на контрольному талоні кожного виборчого бюлетеня свого підпису.

Зайдіть одноосібно до кабінки таємного голосування та зробіть позначку «плюс» («+») або іншу, що чітко засвідчує Ваше волевиявлення, в квадраті проти назви тієї політичної партії (бюлетень жовтого кольору) – яку Ви підтримуєте, у бюлетені зі списком політичних партій.

Так само зробіть позначку «плюс» («+») або іншу, що чітко засвідчує Ваше волевиявлення, в квадраті проти прізвища того кандидата – якого підтримуєте Ви у бюлетені (бюлетень зеленого кольору) зі списком прізвищ кандидатів.

Особисто доправте бюлетені  до скриньки для голосування.

Більше інформації у розділі "Відео вебінари"

Середа, 10 жовтня 2012, 17:30

Теґи

: оскарження, відповідальність, виборчий бюлетень, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16720509529114 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0