Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Луганщина – традиційний лідер із порушення виборчого законодавства


Після виборів 204 року увага іноземних та вітчизняних спостерігачів традиційно зосереджується на Донбасі. Саме на Луганщині був безпрецедентний феномен голосування більше 100% виборців. Сьогоднішні перегони так само викликають стурбованість.

Про це ми неодноразово говорили і під час особистих зустрічей із політиками, і у форматі круглого столу. Нещодавно, ми разом із Ігорем Ліскі та Ярославом Павловським презентували дослідження передвиборчої ситуації у регіоні. Тоді шла мова про те, що опозиціонери змушені координувати свої зусилля для боротьби із можливими фальсифікаціями та адмінресурсом. Тоді я заявив про те, що дуже симптоматичним є той факт, що саме на Луганщині вперше заведено кримінальну справу за порушення виборчого законодавства. Одразу після цієї прес-конференції ми спостерігаємо пряму фіксацію ще декількох прикладів масової скупки голосів. А про адміністративний тиск та контроль комісії говорять вже навіть і комуністи, які також жаліються на можливі фальсифікації.

Також досить показовим є ситуація у одномандатних округах. Тут, окрім деяких опозиційних кандидатів, влада веде протистояння із місцевими групами впливу. Насамперед мова іде про так звану «Команду Шахова», яка висунула 5 кандидатів у 11 округах, та деякі потужні лідери-одинаки. Симптоматично, що незважаючи на потужну електоральну базу у регіоні, комуністи виставили не найсильніших кандидатів саме по мажоритарці. Таким чином, може скластися така ситуація, коли на півночі області шанси поборотися є у представників опозиції, у 5 округах, ПР буде змагатися із командою Шахова, і ще по 2 округах пересічуться інтереси ПР та місцевих лідерів громадської думки.

Зараз експерти розуміють, 10 з 11 ОВК в регіоні контролює ПР. І тільки 1 – КПУ. Звісно, що у такій ситуації про демократичний контроль за ходом виборів – дуже важко. Саме тому, КВУ має намір виставити тут одну з найбільших кількостей спостерігачів та закликає іноземних спостерігачів зосередити увагу саме на цьому регіоні.

Також ми вважаємо ініціативу, озвучені Ігорем Ліскі щодо організації спільного контролю за голосуванням, – чи не єдиним механізмом контролю за можливими порушеннями з боку влади. Фактично, за нинішніх умов, у опозиції немає інших шансів бодай якось захистити свій результат, окрім як страхувати один одного, незважаючи на можливі ідеологічні протиріччя. За нашою практикою, тільки максимальна публічність процесів може зупинити фальсифікації.

Олександр Черненко, Голова КВУ

Понеділок, 24 вересня 2012, 12:40

 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Аналітика

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,9800980091095 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0