Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Голова КВУ: ні ЦВК, ні Рада не можуть оголошувати повторні вибори в округах


Ні Верховна Рада, ні Центральна виборча комісія не мають законодавчих повноважень приймати рішення про повторні вибори в одномандатних виборчих округах. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

На запитання, хто уповноважений приймати рішення про оголошення повторних виборів, Черненко відповів:

«Цього ніхто не знає. Воно (це питання – Ред.) давно вийшло за рамки законодавчого поля: ЦВК звертається до Верховної Ради, Верховна Рада – до ЦВК… Те, чим займаються вони, – досить сумнівний правовий шлях. Ситуація – патова. Найкращим виходом з цього буде, якщо Верховна Рада змінить закон про вибори. Тому що за діючим законом про вибори ні ЦВК, ні Верховна Рада такі вибори проводити не може».

Якщо Верховна Рада не змінить закон про вибори, на думку експерта, врегулювати це питання буде дуже важко.

«ЦВК не має повноважень визнавати вибори недійсними в межах округу. Або буде певне політичне рішення і ЦВК таки оголосить (повторні – Ред.) вибори, або будуть зміни до закону про вибори», – зазначив він.

Черненко наголосив, що повторні вибори в округах, згідно із чинним законодавством, оголошуються у двох випадках. «Якщо два кандидати набрали однакову кількість голосів або коли в окрузі балотувався лише один кандидат і набрав менше половини голосів тих, хто прийшов на вибори», – повідомив глава КВУ.

Водночас Черненко не зміг відповісти на питання, що передбачено законом у випадку неприйняття відповідного рішення про повторні вибори і неоголошення ЦВК результатів виборів до 12 листопада.

Експерт також додав, що раніше подібних ситуацій в Україні не було.

Нагадаємо, у вівторок, 6 листопада, Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223.

Як відомо, до цього ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в цих округах і пропонувала провести перевибори.

Опозиція оскаржила це рішення ЦВК.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив про необхідність законодавчого врегулювання порядку проведення повторних виборів. За його словами, до 12 листопада, тобто до дня завершення строків оголошення офіційних результатів виборів, ЦВК має ухвалити рішення з цього питання.


"Тиждень"Вівторок, 13 листопада 2012, 10:39

Теґи

: КВУ, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,12154197692871 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0