Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Ъ: Партії розповіли про свої витрати на виборах


Центральна виборча комісія завершила прийом звітів про використання виборчих фондів партіями, які брали участь у передвиборчій кампанії, пише Коммерсантъ-Украина.

Зокрема, ЦВК прийняла звіти всіх 22 суб'єктів агітаційної кампанії, однак "багато подали звіти в останній момент, тому опрацювання ще не завершено", уточнило джерело. Виданню надали дев'ять звітів різних партій, в тому числі і ВО Свобода, єдиної з тих дев'яти, яка подолала 5% бар'єр.

У цілому Свобода витратила на агітацію 23 млн 200 тис грн, що склало рівно весь партійний виборчий фонд. "На рекламу, як правило, витрачаються круглі суми, і ми змушені були підтягувати фонд під вартість кампанії. Гроші в наш фонд надходили з двох джерел - їх склали пожертви громадян і цільові перерахування з партійної каси. Тож коли побачили, що зібраних коштів не вистачає, перерахували відсутню суму з рахунку партії", - пояснив представник партії Юрій Сиротюк.

Варто зазначити, що, судячи з документації, партія могла округлювати суму, щоб домогтися рівної суми в підсумку. Примітно, що на "використання ЗМІ" Свобода витратила 17 млн 390 тисяч 446 грн 64 копійки. Якщо ж розділити суму на кількість тих, хто проголосував (2 129 933 виборців), то вийде, що один виборець "коштував" партії 10 грн 89 копійок. Такий показник може говорити про перше місце за економічністю серед партій, які пройшли до парламенту.

Як повідомив голова Асоціації зовнішньої реклами Артема Біденко, Партія регіонів витратила на агітацію близько 850 млн доларів, тобто їй один виборець "коштував" понад 1100 грн. Однак він наголосив, що така офіційна декларація не обов'язково відображає всі витрати.

Що стосується решти партій, документи яких потрапили виданню, то вони надали суми з точністю до копійок. Так, у партії Собор на рекламу в ЗМІ пішло 34 тисячі 805 грн 56 копійок. Радикальна партія Ляшка заявила, що витратила трохи менше як 6 млн грн (тобто 27 грн за голос).

Крім того, партія Україна майбутнього взагалі не витратила жодної копійки на передвиборчу кампанію, проте набрала 0,18% голосів, що означає, що за них проголосували 37 909 виборців. Серед економних партій виявилася і Нова політика, яка витратила майже 76 тисяч грн з доступних 497 тисяч, набравши 0,1% голосів.

Водночас, Ліберальна партія, яка зайняла останнє місце і набрала 0,07% голосів, витратила на передвиборну кампанію 232 тисячі 392 грн.

Як повідомлялося 9 листопада, комуністи розповіли, скільки витратили на вибори. Раніше Свобода повідомила, скільки витратила на передвиборчу кампанію.


 
За матерiалами: КоммерсантЪ-Украина
 
"Корреспондент"Четвер, 15 листопада 2012, 13:05

Теґи

: партії, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16887307167053 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0