Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

У новій Раді як і раніше буде процвітати «кнопкодавство»: сенсорна кнопка поки працювати не буде


Глава Верховної Ради 6 скликання Володимир Литвин 10 грудня вперше ознайомив обраних до парламенту народних депутатів із системою голосування «Рада». Представники «Свободи» виявили, що система, яка виключає можливість голосування за своїх відсутніх колег, працювати не буде.
 
 
 
Новообрані депутати парламенту ознайомилися з системою голосування «Рада» і з'ясували, що система, яка виключає можливість «кнопкодавства», поки працювати не буде.
 
Ознайомлювальні збори депутатів керівництво парламенту вирішило провести за зачиненими дверима, пише Коммерсант-Украина.
 
«Я працюю у різних фракціях ще з 1994 року і вперше побачив, що журналістів не пускають на пробне засідання», — заявив представник УДАРу Павло Розенко.
 
У свою чергу, представники апарату Ради відзначили, що пробне засідання парламенту не є публічним.
 
«Цей захід не для преси, люди тренуються, вивчають систему „Рада“. Що цікавого для журналістів у цій події?», — зазначила голова прес-служби Верховної Ради Вікторія Шведова.
 
У сесійній залі зібралися близько 200 осіб, місце кожного депутата було визначено і підписано відповідно до прийнятої раніше схеми розміщення.
 
За словами Юрія Сиротюка з ВО «Свобода», його соратники поцікавилися, як працює встановлена ще в 2008 році, але так і не введена в дію система «Рада-3», особливістю якої є сенсорна кнопка, яку необхідно утримувати протягом всього часу голосування.
 
«Нам відповіли, що сенсорна кнопка готова до роботи, але вона не регламентована документами Верховної Ради. Кнопка може працювати, але вона не узаконена. Виявляється, до вже прийнятого закону необхідно прийняти постанову, щоб запрацювала система „Рада-3“, яка б змушувала представників Партії регіонів однією рукою триматися за сенсорну кнопку, а іншою голосувати, а не бігати по залі», — повідомив Сиротюк.
 
«Вона („Рада-3“) не сертифікована. Щоб запустити систему в роботу, необхідний цілий ряд документів. А у нас вже є електронна система, можливість і необхідність кожному голосувати особисто», — заявив народний депутат від Партії регіонів Володимир Рибак.
 
Як повідомлялося, 6 грудня Верховна Рада внесла зміни до регламенту, які зобов'язують народних депутатів особисто реєструватися для участі в засіданнях парламенту, приймати участь у голосуванні і робити це власноруч.
 
Відповідно до закону, перед відкриттям кожного засідання парламенту проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі посвідчення народного депутата та власноручного підпису. У залі засідань депутат реєструється за допомогою електронної системи «Рада», таким чином, це робить неможливим реєстрацію депутата замість нього іншою людиною.
 
Голосування здійснюється депутатом особисто за допомогою електронної системи «Рада» в залі засідань, що унеможливлює голосування за депутата іншою людиною.
 
На засіданні Верховної Ради депутат не повинен перешкоджати розгляду питання порядку денного, в тому числі блокувати трибуну, роботу голови, а також голосування інших депутатів.
 
Народний депутат зобов'язаний під час голосування голосувати «за», «проти», «утримався». Неучасть в голосуванні народного депутата не допускається.
 
Верховна Рада України 7-го скликання розпочинає свою роботу 12 грудня.
 
Як повідомлялося, Верховна Рада 6 листопада прийняла зміни до регламенту, які забороняють депутатам блокувати трибуну і зобов'язують голосувати «за», «проти» або «утримався».
 
10 грудня спікер підписав законопроект про персональне голосування в Раді, після чого він був відправлений на підпис президенту. За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаВівторок, 11 грудня 2012, 16:02

Теґ

: Верховна Рада


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18921208381653 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0