Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Рибак не виключає, що питання про російську мову можуть винести на референдум


Спікер Верховної Ради закликав всіх виконувати Конституцію, однак наголошує на необхідності внести остаточну ясність у мовну сферу України.
 
 
Голова Верховної Ради, регіонал Володимир Рибак вважає, що питання про статус російської мови вимагає серйозного вивчення.
 
«Є сьогодні Конституція. Давайте виконувати Конституцію. Є українська мова. Російська мова — не мова національних меншин. Половина на половину сьогодні говорять. І сьогодні треба ж визначитися. Йдуть напрацювання Конституційної асамблеї ... Треба буде, щоб спеціалісти сідали, вчені, громадські організації ... Будуть питання, які будуть розглядатися багато разів», — сказав Рибак в ефірі 5 каналу.
 
При цьому спікер уточнив, що «розуміння якщо не буде, то потрібно буде деякі питання виносити на референдум, може, і мовне питання». «Але люди повинні знати, питання. Перш, ніж виносити на референдум, людям треба пояснити. Може, доведеться запитати у людей це питання з російської мови, але приймати зміни до Конституції має Верховна Рада», — підкреслив він.
 
Відповідаючи на питання, чи слід внести зміни у прийнятий закон про мови, піднявши відсоток для регіональної мови з 10% до 30%, Рибак зазначив, що «можна, але варто дивитися і на інші мови». «Вони можуть залишитися за дужками. І будуть виникати різні конфліктні ситуації», — сказав він.
 
Раніше спікер заявляв, що йому неприємно, коли депутати від опозиції називають російську мовою національних меншин, оскільки сам є представником російськомовного регіону.
 
Нагадаємо, раніше депутати від Партії регіонів заявили про намір говорити під час сесійних засідань Верховної Ради виключно російською мовою. У свою чергу депутати від ВО «Свобода» вимагали від своїх колег виступати у Верховній Раді державною мовою.
 
Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики» 3 липня. 8 серпня президент Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.
 
Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаЧетвер, 3 січня 2013, 12:16

Теґ

: референдум


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16789317131042 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0