Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

КВУ ЗАКЛИКАЄ НАРДЕПІВ ПРИЙНЯТИ "ВОЛЮНТАРИСТСЬКЕ РІШЕННЯ"


Верховна Рада України повинна була внести ясність у питання про перевибори на п'яти мажоритарних округах уже давно. Таку заяву під час прес-конференції в "Обозревателе" зробив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.
 
Як нагадав експерт, Центрвиборчком не мав права визнавати результати виборів недійсними на п'яти мажоритарних округах. "Але це вже сталося, все це взяли".
 
На сьогоднішній день існує два варіанти виходу з ситуації, що склалася: або внесення відповідних змін до Закону про вибори, або прийняття "окремого одноразового закону, який би дав Центральної виборчої комісії право призначити повторні вибори в цих округах - такий проект був внесений до Верховної Ради ще минулого скликання, сьогодні він не голосується ".
 
Разом з тим Черненко заявив: тематичне звернення до Конституційного суду за роз'ясненнями фактично є навмисним затягуванням процесу, оскільки "КСУ може розглядати це подання нескінченно довго".
 
Черненко запропонував народним депутатам прийняти "волюнтаристське рішення" - ухвалити відповідний закон і провести вибори, "хоча закон і не ідеальний". "У такому випадку виникли б юридичні підстави для призначення виборів у цих округах". Якщо ж нардепи будуть чекати рішення КС, "ми можемо не мати виборів в цих п'яти округах ще дуже довго".
 
Нагадаємо, 5 листопада 2012 Центральна виборча комісія прийняла постанову, в якій визнала неможливість встановлення достовірних результатів парламентських виборів в округах № 94, 132, 194, 197, 223.
 
Нагадаємо, раніше голова КВУ заявив, що нардепи порушать Конституцію, якщо не призначать київські вибори , що Кличко пора визначитися з участю у виборах київського мера і що ідея Тимошенко про об'єднання опозиції в одну партію - утопія і заявив, що в питанні прийняття Виборчого кодексу пора переходити до справи .
"Обозреватель"Середа, 23 січня 2013, 10:48

Теґи

: КВУ, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17121195793152 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0