Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Опозиція готова брати участь у перевиборах, якщо таким буде рішення суду


Опозиція вимагає встановити результати виборів у п'яти проблемних виборчих округах, бо за час, що минув після встановлення результатів виборів, влада нічого не зробила для проведення перевиборів. Про це в ефірі 5 каналу заявила народний депутат від фракції "Батьківщина" Ксенія Ляпіна.
 
"Насправді ми про це неодноразово нагадували, але ситуація заходить у глухий кут. ЦВК не призначає перевибори, оскільки говорить, що немає законніх підстав на це. Верховна Рада, відповідний профільний комітет - і попереднього скликання і цього скликання - вважають, що не в їхньому повноваженні винести таку постанову на розгляд парламенту. Тобто ми бачимо, що ситуація залишиться такою, що п'ять округів просто не будуть мати свого представництва. Надія, що все вирішить Конституційний суд примарна", - сказала вона.
 
За словами депутата, ще однією причиною перегляду опозицією свого підходу до проблеми перевиборів стало те, що юридичний аналіз ситуації показав, що ЦВК може встановити результати волевиявлення у проблемних округах і не хоче цього робити. "Ідея перевиборів виникла з того, що ЦВК стверджував, що не може встановити результати, але юридичний аналіз ситуації за ці місяці показав, що ми вважаємо, що ЦВК просто уникла того, щоб взяти на себе відповідальність. Необхідно цю відповідальність взяти, і встановити результати, тому, що є протоколи", - зазначила вона.
 
4 лютого опозиція вимагала від Центральної виборчої комісії встановити результати виборів до парламенту у п'яти проблемних округах (NN 94, 132, 194, 197, 223) за протоколами дільничних комісій. Відповідний проект постанови N2166 з підписами голів трьох опозиційних фракцій був зареєстрований у парламенті.
 
Нагадаємо, заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає, що повторні вибори у проблемних округах можуть відбутися не раніше березня 2013 року.
 
7 листопада у Верховій Раді зареєстровано проект постанови "Про проведення повторних виборів народних депутатів". Відповідну ініціативу вніс народний депутат фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрій Сенченко. Об'єднана опозиція "Батьківщина" раніше заявила, що не визнає результати виборів, поки опозиційним кандидатам не повернуть "вкрадені мандати".
 
6 листопада Верховна Рада прийняла постанову, якою пропонується рекомендувати Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори у 5 одномандатних округах- №94, 132, 194, 197, 223.
 
Вибори народних депутатів пройшли в Україні 28 жовтня. Вибори пройшли за змішаною системою: 225 народних депутатів обирали за партійними списками, ще 225 - у мажоритарних округах.

Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаВівторок, 5 лютого 2013, 13:05

Теґи

: Опозиція, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11159586906433 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0