Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Партія регіонів запропонувала опозиції перемир'я


Представники від Партії регіонів запропонували опозиції підписати меморандум, згідно з яким вони пропонують впровадити систему "Рада-4". Опозиціонери пообіцяли подумати.
 
Лідер фракції "Батьківщина" заявляє, що більшість запропонувала опозиції підписати Меморандум про взаєморозуміння.
 
Він зазначив, що на засіданні у голови Верховної Ради України Володимира Рибака "наші політичні опоненти запропонували нам текст меморандуму про взаєморозуміння у ВР". "Це звичайно дуже цікава пропозиція, щоб підписати всоте меморандум про те, що потрібно виконувати українську Конституцію", - сказав він.
 
За його словами, також представники більшості підкреслювали, що необхідно модернізувати систему "Рада", зокрема розробити і впровадити систему "Рада-4".
 
Він зазначив, що "єдине, що скажу, система "Рада-4" буде коштувати близько 15 млн грн.".
 
Він пожартував, що у Британії немає "ані системи "Рада-3", ані "Рада-4", ані "Рада-5", більше того у британському парламенті навіть немає кнопки, і якось 700 років британський парламент працює за допомогою особистого голосування, де депутати, заходячи у відповідні двері "за" або "проти", приймають рішення".
 
Політик також навів приклад Конгресу США, де "без системи "Рада" конгрес працює майже 2 сотні років, де взагалі особисто кожен депутат підходить і каже, він "за" або "проти", чи "утримався".
 
- Опозиція може розблоковувати Раду, якщо буде обговорюватися важливий законопроект
 
Він зазначив, що в такій ситуації доцільно було б "парламентарів західних демократій направити в Партію регіонів, регіонали і їм відкриють таємницю, як провести кнопку в особисте приміщення Чечетова, і щоб Чечетов навіть не виходив на роботу, а просто натискав одну кнопочку і на парламентській трибуні висвічувалося, наприклад, 245 народних депутатів України".
 
Яценюк зазначив, що "поки що ми не зрушили в питанні виконання української Конституції".
 
Він ще раз підкреслив, що президент України Віктор Янукович не має права підписувати закони, прийняті парламентською більшістю тому, що вони прийняті у неконституційний спосіб, а також закликав Партію регіонів ходити на роботу і голосувати особисто, щоб показати, що у них "справжня, а не карткова більшість".
 
Яценюк зазначив, що опозиція меморандум розгляне і колеги скажуть свою позицію з приводу цього меморандуму.
 
Раніше лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що вважає, що опозиція, наполягаючи на введенні сенсорної кнопки, хоче звільнити від відповідальності декого з попереднього керівництва ВР за неправомірне рішення з цього приводу. "Відстоюючи так сильно один варіант роботи сенсорної кнопки, у мене виникає підозра, що дехто хоче уникнути відповідальності за неправомірно прийняте рішення з даного питання і витрачені не за законом державні кошти", - сказав лідер фракції Партії регіонів, додавши, що гроші паралельно з розробкою сенсорної кнопки прямували на ремонт особистого кабінету.
 
Нагадаємо, ініціатором введення сенсорної кнопки є Арсеній Яценюк. 25 вересня 2009 року екс-голова Верховної Ради Яценюк звернувся до спікера парламенту Володимира Литвина з проханням підписати розпорядження про введення в експлуатацію програмно-технічного комплексу-системи "Рада-3". Яценюк тоді відзначав, що Апарат Верховної Ради ще наприкінці 2008 року модернізував і провів сертифікацію програмно-технічного комплексу-системи "Рада-3", яка передбачає голосування за допомогою сенсорної кнопки. "Між тим, ця система і понині не введена в експлуатацію. Згідно з Регламентом Верховної Ради України, для забезпечення функціонування оновленої системи голосування необхідно лише підписати розпорядження голови Верховної Ради України", - наголошував він.
 
4 лютого 2013 р., парламентська опозиція закликала голову Верховної Ради України Володимира Рибака ввести в дію систему для голосування "Рада-3". "Ми повинні поставити крапку в питанні персонального голосування. Є кілька шляхів вирішення цього питання. Перший - це введення системи Рада-3 з сенсорною кнопкою. В іншому випадку в українському парламенті повториться історія, коли не депутати, а картки голосували за Харківські угоди, зміни у Конституцію, Пенсійну реформу. Це потрібно зупинити. Ми зобов'язані виконати норму Конституції, тоді не буде блокувань", - заявив Яценюк.
 
Як повідомлялося, представники опозиції у вівторок вранці заблокували президію і трибуну у залі засідань парламенту. Вони вимагали ввести персональне голосування. Провладні депутати покинули залу, повідомивши, що готові повернутися, як тільки опозиція досягне якогось консенсусу зі спікером Ради щодо персонального голосування. Голова Ради Володимир Рибак заявив, що силового розблокування парламенту не буде.
 
На даний момент депутати від опозиції продовжують блокувати трибуну Верховної Ради та її президію. У президії Ради знаходяться представники від "УДАРу", депутати від "Батьківщини". Входи в президію, через які заходять спікер Володимир Рибак і віце спікер Руслан Кошулинський, і надалі заблоковані.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 6 лютого 2013, 15:03

Теґи

: Політика, Верховна Рада


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17722988128662 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0