Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

У ЦВК обговорили остаточний звіт місії БДІПЛ ОБСЄ зі спостереження за виборами народних депутатів України 2012 року


12 лютого за пропозицією Глави Місії Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ зі спостереження за виборами народних депутатів України Одрі Гловер відбулася її зустріч з Головою ЦВК Володимиром Шаповалом. 
 
Головною метою зустрічі, яка тривала близько години, було обговорення висновків і рекомендацій Заключної доповіді Місії БДІПЛ ОБСЄ зі спостереження за парламентськими виборами в Україні у 2012 році та шляхів можливого сприяння з боку Бюро процесам удосконалення виборчого законодавства і виборчої практики в Україні. Крім того, В.Шаповал відповів на широкий спектр запитань гостей.
 
На початку зустрічі Голова ЦВК поінформував, що уважно ознайомився з Заключною доповіддю Місії БДІПЛ ОБСЄ щодо виборів народних депутатів України 2012 року, і подякував за об’єктивні і навіть компліментарні, за його словами, висновки стосовно організації та проведення виборів: «Якби я був спостерігачем, я б написав більш жорсткий підсумковий документ, адже для цього були підстави. Загалом ця доповідь дуже корисна для України на перспективу майбутніх виборів. І я хотів би, щоб всі ці висновки і рекомендації були матеріалізовані у конкретних справах».
 
Голова ЦВК наголосив, що Україна потребує суттєвої реформи виборчого законодавства: «Я переконаний, що, з урахуванням української специфіки, мажоритарна складова стала основним негативним моментом минулих виборів. Відтак, я залишаюсь прибічником пропорційної системи з відкритими регіональними списками». Він зазначив, що мажоритарний принцип, як такий, має право на життя, але за умови існування розвинутого громадянського суспільства. 
 
В. Шаповал відніс до необхідних змін виборчого законодавства запровадження порядку формування виборчих комісій за перевіреним практикою принципом – одна половина складу від парламентської більшості, а друга – від опозиційних партій, представлених у парламенті. «Таким чином, вдасться мінімізувати або взагалі виключити вкрай негативну, як свідчить досвід, участь у цьому процесі так званих технічних партій», - зауважив він.
 
Не менш важливим, на думку Голови ЦВК, є забезпечення на законодавчому рівні максимальної і реальної прозорості процесу встановлення результатів голосування на виборах. Однією із складових вирішення цієї проблеми він вважає закладення у виборче законодавство більш широких можливостей на відповідній стадії виборчого процесу для міжнародних спостерігачів, а також запровадження в Україні всього спектру демократичних практик, притаманних більшості європейських країн. 
На прохання пані Гловер Голова ЦВК зупинився на питанні повторних виборів у п’яти так званих проблемних округах, по яким було прийнято постанову ЦВК щодо неможливості встановлення результатів. «Вирішення цього питання передусім потребує відповідної новелізації виборчого законодавства», - зазначив В. Шаповал. Він зауважив, що не вбачає за потрібну будь-яку роль Конституційного Суду у вирішенні відповідного питання.
 
На завершення розмови Одрі Гловер подякувала Володимиру Шаповалу за відкритість і повідомила, що БДІПЛ ОБСЄ готове й надалі надавати допомогу і підтримку Центральній виборчій комісії.
                                                                                     
Відділ взаємодії із ЗМІ 
Секретаріату Комісії
 
       
 

Середа, 13 лютого 2013, 10:37

Теґи

: вибори народних депутатів України, ЦВК, ОБСЄ/БДІПЛ


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18027496337891 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: open(/var/tmp//sess_jj9d7hhg7qfvupkf6eon9ih9p0, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0