Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Навчати майбутніх членів виборчкомів треба до початку виборів - експерт


Навчання членів виборчих комісій має здійснюватись заздалегідь, до початку виборчого процесу.
 
Таку думку висловив президент Інституту виборчого права Юрій Ключковський під час «круглого столу» «Вдосконалення системи підготовки членів виборчий комісій та процедур, що регламентують їх діяльність», повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
 
"Вчити треба потенційних членів комісій. Не під час виборів, а заздалегідь, перед виборами, бо інакше все це навчання перетворюється на фікцію і формальність, або в колосальні зусилля, які не можуть охопити помітного проценту. Тобо співвідношення між зусиллями й ефектом показують певну неадекватність", - сказав він.
 
За словами Ключковського, графік виборчого процесу такий, що з моменту створення комісій їх члени безпосередньо включаються у роботу, що унеможливлює їх навчання. "Крім того, зміни в складі членів виборчих комісій достатньо масові, і якщо людина прийшла до складу комісії безпосередньо перед днем виборів, то її просто фізично нема коли вчити", - зазначив він.
 
При цьому експерт підкреслив, що навчання членів виборчих комісій є надзвичайно важливим, оскільки зараз вони формуються з людей, які найчастіше не готові до цієї роботи. "У нас давно триває дискусія щодо того, яким чином забезпечити дві взаємосуперечливі умови: комісії повинні бути об'єктивними, безсторонніми і незалежними від інших органів влади. А з іншого боку вони повинні бути професійними, а на рівні окружних виборчих комісій - приймати юридично значущі рішення", - відзначив Ключковський. Водночас він наголосив, що комісії не можуть формуватися із експертів, оскільки для цього потрібно залучити близько півмільйона осіб, а такої кількості спеціалістів з цього питання у державі немає.
УКРІНФОРМЧетвер, 14 лютого 2013, 16:54

Теґ

: виборчі комісії


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17276811599731 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0