Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Чи стануть українські виборчі комісії фаховими?   14 лютого у Києві відбувся Національний експертний круглий стіл «Вдосконалення системи підготовки членів виборчих комісій та процедур, що регламентують їх діяльність». Організаторами круглого столу виступили Всеукраїнська організація та Одеська обласна організація “Комітету виборців України” за сприяння Посольства Великої Британії в Україні.


    В рамках круглого столу понад п'ятдесят представників українських та міжнародних громадських організацій, дипломатичних представництв, донорських установ, Центральної виборчої комісії, експертів з виборчого права та журналістів обговорювали питання підготовки та діяльності дільничних виборчих комісій.


    Відкриваючи круглий стіл, Голова Правління ВГО КВУ Олександр Черненко підкреслив, що це перша в історії України спроба публічного фахового обговорення питання підготовки членів виборчих комісій, яке є однією з хронічних проблем українських виборів


      Разом з цим певна модель вирішення цієї проблеми була напрацьована на минулих парламентських виборах під час реалізації проекту Одеського КВУ “Професійні виборчі комісії — запорука чесних виборів”,  результати якого представив Голова Одеського КВУ, Анатолій Бойко. На думку Анатолія Бойко, українське громадянське суспільство має достатній експертний, кадровий та організаційний потенціал для сприяння ЦВК у питанні підготовки членів виборчих комісій.


  Тезу про активну участь громадянського суспільства у підготовці членів виборчкомів підтримав й Ігор Когут, Голова Ради Лабораторії Законодавчих ініціатив. Зокрема експерт зазначив, що громадські організації мають об'єднатись для формування цілісного, консолідованого бачення системи підготовки членів виборчих комісій.


    Зі свого боку Ольга Айвазовська, координатор виборчих програм ГМ “Опора”, підкреслила, що держава та ЦВК мають створити таку систему навчання членів виборчих комісій, аби забезпечити його довготривалий вплив.      


    Також Євгеном Радченко та Володимиром Ковтунцем, експертами проекту “Професійні виборчі комісії — запорука чесних виборів”, були представлені й запропоновані до загального обговорення рекомендації та пропозиції щодо навчання членів дільничних виборчих комісій та вдосконалення законодавства, що регламентує їх діяльність.


          У дискусії, яка після цього зав'язалась учасниками круглого столу було озвучено декілька альтернативних підходів до процесу підготовки членів виборчих комісій.


      Зокрема, президент Інституту виборчого права Юрій Ключковський висловив думку, що навчання членів виборчих комісій має здійснюватись заздалегідь, до початку виборчого процесу. Разом з тим, Євген Побережний, співробітник з питань виборів та врядування Координатора проектів ОБСЄ в Україні, наголосив на необхідності ширшого впровадження різноманітних методів дистанційного навчання членів виборчих комісій та презентував відповідну модель, розроблену Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з ЦВК.


      За підсумками обговорення учасники заходу дійшли висновку, що цей круглий стіл — тільки перший крок до вироблення оптимальної системи підготовки членів виборчих комісій та фахова публічна дискусія за участі представників громадських організацій, політичних сил ЦВК та експертного середовища має бути продовжена, аби Україна отримала, нарешті, професійні виборчі комісії.


Прес-служба Одеської обласної організації ВГО КВУ 

П'ятниця, 15 лютого 2013, 16:54

Теґи

: КВУ, Черненко, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10859894752502 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0