Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

У ЦВК зрозуміли, що формування комісії за квотним принципом представництва політсил призвело до політизування


Слідувати партійному принципу формування - значить консервувати існуючий підхід до організації виборів в цілому, миритися з невисоким рівнем довіри суспільства до їх результатів.
 
Склад Центральної виборчої комісії надалі повинен формуватися за професійним принципом, вважає член ЦВК .
"Упевнений, що майбутнє винятково за професійним принципом формування ЦВК", - заявив Охендовський "Дзеркалу тижня. Україна".
 
Він нагадав, що члени ЦВК призначаються на сім років. Чотирнадцять з п'ятнадцяти діючих членів комісії були призначені 1 червня 2007 року.
 
"Відповідно, з початком червня 2014 року закінчиться термін повноважень, і брати участь у засіданнях комісії ми більше не зможемо ні за яких обставин", - нагадав він.
 
Охендовський також зазначив, що члени ЦВК призначаються Верховною Радою за поданням президента. "В 2007 році таке подання було цілком сформовано на підставі пропозицій депутатських фракцій парламенту п'ятого скликання. Особисто моя думка - такий принцип формування ЦВК себе дискредитував, і в майбутньому від нього слід відмовитися", - заявив він.
 
"Будучи номінованими парламентськими фракціями, члени комісії можуть зі шкіри геть лізти, дотримуючись присяги, доводячи свою аполітичність і об'єктивність, але суспільство буде продовжувати сприймати комісію як політичний орган. У 2007 році в умовах політичної кризи це, можливо, і було виправданим, але в підсумку неминуче призвело до політизування самої природи комісії", - вважає член ЦВК.
 
"Закон і зараз не вимагає суворо "партійного" підходу - це швидше елемент політичної практики. Слідувати їй і далі - значить консервувати існуючий підхід до організації виборів в цілому, миритися з невисоким рівнем довіри суспільства до їх результатів", - додав він.
 
Докладніше читайте в інтерв'ю Віктора Трегубова з Михайлом Охендовським у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаПонеділок, 18 лютого 2013, 11:35

Теґ

: ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10990691184998 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0