Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Юридично бездоганної дати одночасних виборів мера Києва і Київради не існує, - член ЦВК


Представник Центрвиборчкому упевнений, що для держави було б краще, щоб терміни проведення всіх без винятку чергових місцевих виборів на її території було синхронізовано.
 
 Юридично бездоганної дати одночасного проведення виборів мера Києва і Київради не існує. Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" заявив член ЦВК.
"Питання цілком перейшло у площину політичної доцільності. Вирішити його може лише парламент", - підкреслив представник Центрвиборчкому.
 
Він нагадав, що чинна Київрада, і колишній мер були обрані на позачергових виборах у травні 2008 року. "За нормами тодішньої редакції Конституції депутати міськради обиралися строком на п'ять років, мер - на чотири роки. Тобто термін повноважень депутатів Київради повинен був закінчитися в 2013 році, для мера - в 2012-у. Однак в 2010 році було відновлено дію Конституції в редакції 1996 року. Термін повноважень з її положеннями становив чотири роки і для депутатів, і для мерів. У лютому 2011-го до Конституції було внесено зміни, за якими термін повноважень і депутатів, і мерів становить п'ять років. Але тільки для тих, кого обрано на чергових виборах", - підкреслив Охендовський.
 
Він зазначив, що оскільки в 2012 році повноваження мера Києва припинилися достроково, наступні вибори мера, очевидно, повинні бути позачерговими.
 
"Про дострокове припинення повноважень Київської міської ради поки що, наче, не йдеться. Якщо ж міськрада попрацює весь відведений їй Конституцією термін, наступні вибори депутатів будуть черговими. Що це означає? Це означає, що на наступних виборах депутати Київської міськради будуть обрані на п'ять років, а мер – лише до наступних чергових загальнонаціональних місцевих виборів", - сказав член ЦВК.
 
Стосовно їх дати, за його словами, також існують дві точки зору: 2015-й або 2014 рік.
 
"Проект постанови про проведення їх в 2014 році було зареєстровано у Верховній Раді буквально вчора. Обґрунтовано тим, що на момент проведення місцевих виборів у 2010 році діяла Конституція в редакції 1996 року, згідно з якою депутати місцевих рад і міські голови обиралися на чотири роки. Внесені в лютому 2011 року до Конституції норми про п'ятирічний термін повноважень як депутатів місцевих рад і сільських, селищних і міських голів, ретроспективно застосовуватися не можуть. З юридичної точки зору, проведення чергових місцевих виборів у жовтні 2014 року виглядає набагато привабливіше, ніж у жовтні 2015-го. З політичної - все очевидно. Але вирішувати парламенту", - сказав він.
 
Разом з тим, представник Центрвиборчкому висловив упевненість, що для держави було б краще, щоб терміни проведення всіх без винятку чергових місцевих виборів на її території було синхронізовано.
 
Докладніше читайте в інтерв'ю Віктора Трегубова з Михайлом Охендовським у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". 
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаПонеділок, 18 лютого 2013, 11:43

Теґ

: ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10999011993408 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0