Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Конституційний суд три місяці буде міркувати про вибори в Києві


Рішення у справі про київські вибори, провадження за якою розпочато у Конституційному суді минулого тижня, може бути прийнято протягом трьох місяців.
 
Термін розгляду Конституційним судом України подання народних депутатів про офіційне тлумачення низки положень Конституції і закону про місцеві вибори, які стосуються місцевих виборів у Києві може скласти до 3-х місяців, зазначають у прес-службі КС.
 
"Сьогодні тільки почалися слухання за процедурою. Після письмової частини КС переходить до закритого етапу розгляду. Є процедурні терміни відповідно до закону про КС щодо розгляду таких питань до 3-х місяців", - сказав журналістам в четвер керівник прес-служби КС Геннадій Черненко.
 
Перед початком засідання КС у четвер народні депутати від опозиції принесли до суду звернення з проханням прискорити розгляд цього подання.
 
У той же час Черненко зазначив, що процедуру розгляду навряд чи буде прискорено, оскільки це не передбачено законодавством.
 
Як відомо, опозиція вимагає призначення виборів мера Києва і депутатів Київради на 2 червня, проте у Верховній Раді меншості не вистачило голосів для прийняття цього рішення.
 
Як повідомлялося, Верховна Рада 2 квітня не змогла призначити чергові вибори київського міського голови і депутатів Київської міської ради на 2 червня. Дане рішення не підтримала фракція Партії регіонів, аргументуючи свою відмову наміром дочекатися рішення КС.
 
Подання 48 народних депутатів з виборів Києві надійшло до КС 19 березня.
 
Народні депутати просять КС дати офіційне тлумачення положень частини другої статті 136, частини третьої статті 141 Конституції України, абзацу першого частини другої статті 14 закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів".
 
Частина третя статті 141 Конституції свідчить, що термін повноважень депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах, становить п'ять років.
 
Згідно з абзацом першим частини другої статті 14 Закону про місцеві вибори, чергові вибори депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів проводяться одночасно на всій території України, крім випадків, встановлених Конституцією і законами.
 
Один з авторів подання, народний депутат Віталій Журавський повідомив, що депутати просять КС розтлумачити, чи можуть чергові вибори в органи місцевого самоврядування проводитися не одночасно, а в різні часові проміжки.
 
На думку експертів, на підставі рішення КС вибори в Києві можуть бути перенесені на 2015 рік, коли будуть проводитися чергові місцеві вибори на території всієї України.
 
Наприкінці травня 2008 року відбулися позачергові вибори депутатів Київради і столичного голови. На думку опозиції, влітку в столиці повинні відбутися чергові вибори, тому що термін повноважень обраних на них депутатів і міського голови повинен становити п'ять років
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаЧетвер, 11 квітня 2013, 12:05

Теґи

: вибори, Конституційний Суд України


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16771411895752 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0