Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Київські вибори можливі у 2015 році


Вибори мають бути призначені тоді, коли закінчується термін депутатських повноважень, якщо вони будуть проведені разом з місцевими виборами в 2015 році, то термін повноважень Київради буде незаконно продовжено на два роки.
 
Місцеві вибори у Києві повинні пройти одночасно з наступними всеукраїнськими виборами у 2015 році, повідомили судді Конституційного суду з представниками Мін'юсту і президент Віктор Янукович.
 
"Ми вважаємо, що Конституція не передбачає можливості продовження повноважень депутатів Київради на термін більше п'яти років незалежно від часу обрання депутатів. Таким чином, вибори мають бути призначені тоді, коли закінчується термін депутатських повноважень. У випадку з Київською радою - це 2 червня. Відповідно, якщо КС ухвалить рішення провести вибори в Києві разом з черговими місцевими виборами в 2015 році, термін повноважень Київради буде незаконно продовжений на два роки", - заявила народний депутат від Удару Наталія Новак, пише Коммерсантъ-Украина.
 
При цьому суддя КС Олег Сергейчук оголосив рішення про те, що одночасні вибори в 2015 році не суперечать Конституції. Подібні заяви направили президент Янукович і Міністерство юстиції. Примітно, що судді не знайшли документів про закінчення терміну повноважень депутатів Київради, а тому вони можуть працювати і сім років.
 
"Вважаю, що одночасне проведення чергових місцевих виборів на всій території України відповідає встановленій ст. 2 Конституції унітарній формі державного устрою України, сприяє зміцненню, єдності та цілісності державної території", - прочитав суддя звернення глави держави.
 
У той же час, представники опозиції хочуть створити в столиці комітети місцевого самоврядування, за допомогою яких проведуть альтернативні вибори. "Іншого виходу після того, як 2 червня у Київради закінчиться термін повноважень, в опозиціонерів немає. Влада діє поза правовим полем і примушує нас діяти так само", - підкреслив заступник голови фракції УДАР в Київраді Андрій Странніков.
 
Як повідомлялося, Верховна Рада 2 квітня не змогла призначити чергові вибори київського міського голови і депутатів Київської міської ради на 2 червня. Дане рішення не підтримала фракція Партії регіонів, аргументуючи свою відмову наміром дочекатися рішення КС.
 
Подання 48 народних депутатів з виборів Києві надійшло до КС 19 березня.
 
Народні депутати просять КС дати офіційне тлумачення положень частини другої статті 136, частини третьої статті 141 Конституції України, абзацу першого частини другої статті 14 закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів".
 
Частина третя статті 141 Конституції свідчить, що термін повноважень депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах, становить п'ять років.
 
Згідно з абзацом першим частини другої статті 14 Закону про місцеві вибори, чергові вибори депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів проводяться одночасно на всій території України, крім випадків, встановлених Конституцією і законами.
 
Один з авторів подання, народний депутат Віталій Журавський повідомив, що депутати просять КС розтлумачити, чи можуть чергові вибори в органи місцевого самоврядування проводитися не одночасно, а в різні часові проміжки.
 
На думку експертів, на підставі рішення КС вибори в Києві можуть бути перенесені на 2015 рік, коли будуть проводитися чергові місцеві вибори на території всієї України.
 
Наприкінці травня 2008 року відбулися позачергові вибори депутатів Київради і столичного голови. На думку опозиції, влітку в столиці повинні відбутися чергові вибори, тому що термін повноважень обраних на них депутатів і міського голови повинен становити п'ять років.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаП'ятниця, 12 квітня 2013, 12:36

Теґ

: вибори мера Києва


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18582916259766 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0