Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Круглий стіл вказав на гострі кути в питанні євроінтеграційних перспектив України


Вчора представники дипломатичних місій країн Євросоюзу виступили з різкою критикою діяльності української опозиції. Відзначивши, що блокування роботи Верховної ради на протязі декількох місяців "не збігається з євроінтеграцією", дипломати дали зрозуміти - якщо угода про асоціацію між Україною та ЄС не буде підписана в цьому році, його відкладуть як мінімум до 2016 року.
 
Євроінтеграційні перспективи України експерти, дипломати і народні депутати від опозиції обговорювали вчора під час круглого столу "Угода про асоціацію. Терра інкогніта". "На жаль, ті, хто представляє іншу точку зору (представники влади -." Комерсант "), сьогодні не прийшли, деякі, наприклад Юлія Льовочкіна (народний депутат від Партії регіонів -." Комерсант "), відмовилися вчора ввечері", - поскаржився "Комерсант" організатор заходу, голова наглядової ради фонду "Єврорадіо" Віктор Капустін. За його словами, запрошення організаторів залишили без уваги також у Міністерстві закордонних справ і в Раді національної безпеки.
 
Представники ЄС почали з традиційних закликів до української сторони продовжувати курс на реформування і демократію.
 
- Якщо угода про асоціацію (СА) не буде підписана у цьому році, невідомо, коли вона буде підписана і чи буде підписана взагалі. Політичний календар до 2016 року не буде цьому сприяти, - заявив присутнім посол Франції в Україні Ален Ремі. Дипломат підкреслив - "це буде не тільки величезна втрата часу для всіх, але і величезна втрата можливості розвитку Євросоюзу".
 
Члени опозиції були схильні звинувачувати у всьому владу.
 
- Тут немає представників влади, і це теж показник їх неготовність до діалогу, - відповіла послу народний депутат Ірина Геращенко (УДАР) -. Тиснути на них повинні не посольства, а суспільство. Чи готове воно? За соцопитуваннями ми бачимо, що немає.
 
Втім, оприлюднений під час круглого столу опитування соціологічної групи "Рейтинг" показав, що приєднання України до ЄС підтримують тільки 50% опитаних. При цьому створення єдиної держави за участю України, Росії та Білорусії - 42%. "Кожен четвертий українець, який підтримує створення єдиної держави з Росією, одночасно підтримує і вступ України до ЄС", - випливає з опитування, яке проводилося 15-28 березня.
 
Непритаманною дипломатам різкістю відзначилося виступ посла Словаччини в Україні Павола Гамжіка.
 
- Я хочу звернутися до представників опозиції. Ми розуміємо ваші політичні завдання, але блокування парламенту протягом чотирьох-п'яти місяців не зовсім співпадає з євроінтеграцією, - заявив посол. Він підкреслив - опозиція практично не роз'яснює суспільству, що євроінтеграція може принести країні. Слід зазначити, що такого роду претензії до членів опозиційних партій підтримав також посол Франції.
 
- У нас немає інших методів, окрім блокування трибуни. Адже в Україні не працює судова влада, не працює прокуратура. Що нам ще залишається робити? - Заперечив народний депутат Олег Панькевич ("Свобода").
 
- Ви можете вести розмови з громадянами, пояснювати, що до чого, але блокувати парламент, поки не приймуть ваші вимоги - це мені не зрозуміло, - відрізав пан Гамжик.
 
Потім дипломат несподівано публічно підтримав закріплення в тексті СА перспективи членства України в ЄС, чого так і не змогла домогтися українська сторона від властей Євросоюзу (див. "Комерсант" від 20 грудня 2011 року).
 
- З нашої точки зору асоціація не має сенсу, якщо десь там немає європейської перспективи. Нам треба дати (Україні. - "Комерсант") цю перспективу, - заявив Павол Гамжик.
 
П'ятниця, 12 квітня 2013, 12:47

Теґи

: Опозиція, Євроінтеграція


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10944294929504 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0