Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Конституційний суд може призначити вибори мера Києва на серпень


В опозиції з посиланням на свої джерела заявили, що рішення КС щодо виборів у Києві буде "компромісним": вибори мера, але без виборів Київради з проведенням у серпні.
 
 
Конституційний суд запропонує провести вибори мера Києва у серпні, а вибори Київради в інший час. Про це на своїй сторінці у Facebook з посиланням на джерела в КС написав депутат від "Батьківщини" Володимир Ар'єв.
"На фракції оголосили інсайдерську інформацію з Конституційного суду: рішення щодо виборів у Києві буде "компромісним": вибори мера, але без виборів Київради з проведенням у серпні!" - написав він.
 
"Тобто, суд готовий підтвердити народне звання Проституційного", - обурився депутат.
 
"Тим не менш, опозиція, зі свого боку, проти цієї технології має тільки один варіант боротьби: виставити єдиного кандидата і оголосити його ім'я не пізніше кінця квітня", - зазначив він.
 
"Київські депутати-мажоритарники будуть вимагати від політичних лідерів опозиції цього рішення і ім'я єдиного кандидата негайно!" - пообіцяв депутат.
 
Як відомо, після 2 червня 2013 р. закінчується визначений Конституцією термін повноважень Київської міськради і мера столиці. Як повідомляло DT.UA, діяльність очолюваної Олександром Поповим Київської міської державної адміністрації як виконавчого органу Київради після 2 червня також стає незаконною.
 
Експерт з питань територіальної організації влади Юрій Ганущак у своїй статті для DT.UA зазначав, що термін повноважень обраних або на чергових або позачергових місцевих виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів не може перевищувати встановлений Конституцією п'ятирічний термін.
 
"Тобто вибори у Києві необхідно проводити у 2013 році, причому так, щоб була дотримана норма про місцеве самоврядування, а саме: сесія місцевої ради проходить не рідше, ніж раз на три місяці. Тобто кінцевий термін проведення виборів - кінець серпня. Адже для забезпечення безперервності влади найпізніше на початку вересня повинна відбутися сесія Київради. Але оскільки рішення старої ради вже після 2 червня стають нелегітимними, то очевидно, що на сесію на початку осені повинна зібратися нова рада", - пише експерт.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаВівторок, 16 квітня 2013, 16:27

Теґи

: Конституційний Суд України, вибори мера Києва


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11095213890076 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0