Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

У Києві цього літа відбудуться, найімовірніше, лише позачергові вибори мера, але їх дату призначить ВР, а не КС - КВУ


У Києві цього літа, найімовірніше, відбудуться лише позачергові вибори міського голови, а чергові вибори депутатів Київської міської ради на підставі рішення Конституційного Суду буде перенесено на 2015 рік, вважає голова правління Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко.

"Наразі все видається таким, що (влітку поточного року - ІФ), можливо, будуть тільки позачергові вибори мера до наступних чергових виборів у 2015 році, тому що чергові вибори призначаються одночасно в усій Україні", - сказав О.Черненко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

"Найімовірніше, таким буде рішення Конституційного Суду, але наразі ніхто не може сказати точно", - додав він.

За його словами, в Києві є всі підстави призначити позачергові вибори міського голови, тому що екс-мер столиці Леонід Черновецький подав у відставку на цій посаді майже рік тому.

Водночас термін повноважень депутатів Київради завершується наприкінці травня - на початку червня поточного року, й тут потрібно призначати чергові вибори. Однак, відповідно до Конституції, чергові місцеві вибори проводяться одночасно на території всієї України.

"І в цьому вся колізія", - констатував О.Черненко.

Він також нагадав, що 48 народних депутатів у своєму поданні просять КС роз'яснити, чи можуть чергові місцеві вибори в Україні проводитися в різні проміжки часу.

"Думаю, КС скаже, чи може Верховна Рада призначити вибори і які - чергові, позачергові, мера, Київради, а дату КС навряд чи рекомендуватиме. Й уже з огляду на рішення КС парламент і діятиме", - зазначив О.Черненко.

Як повідомлялося, 25 травня 2008 року в Києві відбулися позачергові вибори депутатів міськради та міського голови. Згідно з чинною Конституцією термін повноважень депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів становить п’ять років.

Л.Черновецький, обраний на цих виборах мером столиці, 1 червня 2012 року написав заяву про відставку, і 12 липня 2012 року Київрада взяла до відома факт дострокового припинення його повноважень.

2 квітня поточного року Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про призначення місцевих виборів у Києві на 2 червня, оскільки її не підтримала фракція Партії регіонів, яка заявила, що до рішення КС із цього приводу розглядати це питання не треба.

19 березня до КС надійшло подання 48 народних депутатів від провладної більшості про офіційне тлумачення низки положень Конституції та закону про місцеві вибори щодо виборів у Києві. КС відкрив провадження за цим поданням 29 березня і розпочав розгляд справи 11 квітня.

ІНТЕРФАКСВівторок, 16 квітня 2013, 16:35

Теґи

: КВУ, Черненко, вибори мера Києва


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10787010192871 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0