Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Україна очікує висновку європейських експертів щодо виборів у п'яти проблемних округах


У Мін'юсті порадили звернутися до Гідрометцентру за прогнозом, коли можуть відбутися вибори у проблемних округах.
 
Мін'юст очікує висновку європейських експертів з питання про призначення повторних виборів народних депутатів у п'яти проблемних округах
Міністерство юстиції України чекає на висновок європейських експертів щодо призначення повторних виборів народних депутатів у п'яти проблемних округах, повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.
 
"Міністерство юстиції готувало такі пропозиції, і вони зараз направлені на експертну оцінку у Венеціанську комісію, ОБСЄ, експертам Європейського Союзу, а також керівникам усіх парламентських фракцій для того, щоб вони висловили свою точку зору щодо запропонованого проекту", - повідомив Лавринович на прес-конференції в понеділок, 22 квітня.
 
За його словами, пропозиції Мін'юсту з цього питання будуть представлені тільки тоді, коли будуть отримані відповіді всіх цих інстанцій та експертів. При цьому Лавринович підкреслив, що "це не можуть бути зміни до чинного закону".
 
На питання, коли можуть відбутися вибори у цих округах, міністр заявив, що "прогнози він не робить - це до Гідрометцентру".
 
Він також зазначив, що Україні дуже важлива думка з цього питання як експертів з європейських структур, так і всередині України, зокрема, консенсус політичних сил.
 
Як повідомлялося, у п'яти одномандатних округах ЦВК визнав неможливим встановити результати парламентських виборів, які пройшли 28 жовтня 2012 року, а Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори у цих округах. Мова йде про округи №94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), 223 (Київ, Шевченківський район).
 
Законом "Про вибори народних депутатів" не передбачена можливість невизнання результатів виборів в одномандатних округах, тому ЦВК відмовилася призначати повторні вибори у зазначених п'яти округах до врегулювання цієї проблеми в законодавчому порядку.
 
29 грудня 2012 року до КС надійшло подання 54 народних депутатів щодо офіційного тлумачення низки положень закону "Про вибори народних депутатів України", що стосуються порядку призначення повторних виборів. Парламентська більшість відмовляється розглядати питання про призначення повторних виборів у цих п'яти округах до винесення рішення КС.
 
КС досі не відкрив провадження за цим поданням.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаВівторок, 23 квітня 2013, 10:23

Теґи

: вибори, Міністерство юстиції України


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18131899833679 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0