Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

ЦВК поки не готується до референдуму, хоча розмови йдуть


Центральна виборча комісія поки не готується до проведення референдуму.
 
Про це заявив член ЦВК Юрій Донченко, який курує у комісії питання організації та проведення всеукраїнського референдуму, в інтерв'ю "ЛІГАБізнесІнформ".
 
Він пояснив, що Центрвиборчком повинен затвердити низку нормативних актів у зв'язку з новим законом про референдум – а саме 109 документів і 31 роз'яснення.
 
"На сьогодні з цього переліку ми прийняли одну третину, може, навіть половину документів. А в інтернеті вже пишуть, що готується референдум. Та нічого не готується", - заявив Донченко.
 
"Хоча нас уже депутати почали бомбити запитами у зв'язку з тим, що ми нібито спізнюємося з документами, і якби не це, вони вже почали б ініціювати референдум, збирати ініціативну групу і так далі. Але документи, необхідні для того, щоб у них не було проблем при реєстрації, ЦВК дійсно ще не затвердила", - сказав він.
Співробітник ЦВК зазначив, що закон не уточнює, який термін відведено Центрвиборчкому на ухвалення документів.
 
За словами Донченка, ймовірність до серпня провести перший референдум за новим законом – "відсотків 50 на 50".
 
"Для проведення референдуму повинна бути воля влади й чітка стратегія. Завадити можуть суто внутрішні проблеми. Але те, що розмови на цю тему ведуться, – це правда", - заявив він і додав, що ЦВК, якщо буде потреба, встигне підготувати всю нормативну базу.
 
Донченко також зазначив, що новий закон про референдум має недоліки, ЦВК подавала Адміністрації президента й Верховній Раді свої зауваження до нього. "Але нам, як завжди, просто сказали "спасибі", - констатував він.
 
"Фактично референдум проводить держава. Для двох суб'єктів ініціювання референдуму, президента й Верховної Ради, процедура максимально проста. А ось що стосується народного референдуму, я б сказав, механізм непростий, і навіть ускладнений", - заявив член ЦВК, зазначивши, що ініціювати референдум складно.
Він уточнив, що для ініціювання референдуму повинні зібратися не менше 2 тисяч осіб, для чого потрібне відповідне приміщення. Протягом 7 днів необхідно підготувати й передати ЦВК документи, у тому числі – про питання, яке хочуть винести на референдум, і склад ініціативної групи, у якій має бути не менше 500 осіб, і тільки ці люди зможуть збирати підписи за референдум.
 
Перевірка документів, за словами Донченка, займе в цілому 67 днів, а далі президент зобов'язаний оголосити референдум – але закон не визначає, у який строк, – ще 50 днів виділяється на процедури, пов'язані з реєстрацією й проведенням референдуму.
 
"Грубо кажучи, майже півроку. Це мінімум… якщо це буде референдум за народною ініціативою. Якщо ж у серпні про початок референдуму оголосить президент або Верховна Рада, то термін скорочується до 50 днів", - сказав член ЦВК.
"Українська правда"Середа, 24 квітня 2013, 11:14

Теґи

: Референдум, ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11187815666199 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0