Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Опозиція оскаржила у ВАСУ закон про референдум


Після розгляду питання у ВАСУ опозиція зможе звернутися у цій справі до Європейського суду з прав людини.
 
 
Опозиційні партії "Батьківщина", "Свобода" і "УДАР" звернулися до Вищого адміністративного суду України з позовом про оскарження прийняття минулим скликанням Верховної Ради закону "Про всеукраїнський референдум", повідомила прес-служба партії "Батьківщина" у четвер, 25 квітня.
 
У позовній заяві наголошується, що законопроект про референдум був прийнятий за основу 3 червня 2010 року, після чого народні депутати надали відповідні пропозиції і поправки до тексту. Деякі поправки згодом були прийняті парламентом, значить - текст законопроекту було змінено, а за рішенням парламенту від 10 липня 2010 цей законопроект було направлено на повторне друге читання.
 
У тексті зазначається, що, незважаючи на це, 6 листопада 2012 року на голосування "була неправомірно поставлена редакція законопроекту про референдум в першому читанні - без урахування вже прийнятих у другому читанні змін". Таким чином, був прийнятий закон у його "первинній" редакції.
 
"Більше того, рішення про прийняття законопроекту прийнято без попереднього постатейного обговорення проекту і взагалі будь-якого його обговорення народними депутатами у залі, без розгляду поправок і пропозицій", - йдеться у позовній заяві.
 
Як зазначив народний депутат від фракції "Батьківщина" Павло Петренко, тільки після розгляду питання у ВАСУ опозиція зможе звернутися у цій справі до Європейського суду з прав людини. "Як відомо, ЄСПЛ має право розглядати справу тільки в тому випадку, коли вичерпані всі внутрішні засоби захисту порушених прав", - підкреслив він.
 
Закон про всеукраїнський референдум було прийнято Верховною Радою в листопаді 2012 року. Згідно з ним, на референдумі можна схвалювати внесення змін до Конституції України, і для затвердження його результатів не потрібна згода депутатів.
 
В опозиції вважають, що через референдум президент Віктор Янукович має намір змінити політичну систему і систему виборів в Україні, щоб зосередити у своїх руках всю владу.
 
На початку квітня Центральна виборча комісія почала приймати нормативні документи, необхідні для проведення всеукраїнського референдуму.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаЧетвер, 25 квітня 2013, 15:21

Теґи

: Батьківщина, УДАР, Свобода, Референдум, Опозиція, ВАСУ


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17989587783813 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0