Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Перевибори відбудуться не раніше від осені – голова КВУ


Київ – Конституційний Суд відмовився з’ясовувати ситуацію з перевиборами у проблемних округах. Тепер це питання має врегулювати Верховна Рада шляхом внесення змін до законодавства, кажуть у парламентській більшості. Представники ж опозиції натомість переконані, що влада погодиться на перевибори, лише якщо це їй буде вигідно. Експерти прогнозують, що перевибори у проблемних округах можуть відбутися не раніше від осені. 
 
Подання 54 народних депутатів з більшості щодо тлумачення перевиборів у проблемних округах надійшло до Конституційного Суду в кінці грудня минулого року. Але лише тепер, через чотири місяці, КСУ відмовився відкривати конституційне провадження.
 
Тим часом Міністерство юстиції підготувало свою пропозицію про ці перевибори.
 
«Міністерство юстиції готувало такі пропозиції, і їх зараз направлено на експертну оцінку до Венеціанської комісії, ОБСЄ, експертів Європейського союзу, а також керівників усіх парламентських фракцій для того, щоб вони висловили свою точку зору за запропонованим проектом», – заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.
 
За його словами, пропозиції Мін’юсту з цього питання будуть представлені лише тоді, коли буде відповідь всіх цих інстанцій та експертів. При цьому Лавринович наголосив, що «це не можуть бути зміни до чинного закону».
 
У ЦВК вважають, що слово щодо перевиборів у проблемних округах має сказати Верховна Рада. «Призначення цих виборів, як на мене, належить Верховній Раді», – зазначив Радіо Свобода член Центральної виборчої комісії Олександр Чупахін.
 
За словами ж представника Партії регіонів Михайла Чечетова, тепер до парламенту має бути внесений відповідний законопроект, який дозволить провести перевибори у цих округах. Але що це саме буде за законопроект, розроблений Мін’юстом чи інший, Чечетов не знає. Але він вважає, що це відбуватиметься уже після свят.
 
«Керівники фракцій мають провести консультації і розробити окремий законодавчий акт, який би вивів вибори із цього глухого кута, – коментує Чечетов. – Перше засідання сесії буде лише 14 травня».
 
Влада торгується за «проблемні» мандати?
 
Перевибори у проблемних округах відбудуться лише тоді, коли це буде вигідно Партії регіонів, переконаний народний депутат від «УДАРу» Валерій Карпунцов. Йдеться про частину гарантованих мандатів для Партії регіонів, говорить він. В іншому випадку це питання і далі затягуватимуть.
 
 
«Ситуація виходить такою, що потрібно призначати повторні вибори у проблемних округах і врегульовувати на законодавчому рівні це питання. Влада штовхає на компроміс по цих округах, – відзначає Карпунцов. – Тобто ми зараз, грубо кажучи, готові дати вам можливість провести вибори у цих округах, але з п’яти депутатів троє буде наших. Повинна бути їм вигода. В іншому випадку вони вибори проводити не будуть».
 
Подання до Конституційного суду з самого початку розглядалося як бажання затягнути вирішення цього питання, наголошує голова Комітету виборців України Олександр Черненко. Тепер же проведення перевиборів залежить виключно від політичної волі – чи знайдеться 226 депутатів у парламенті, які проголосують за зміни до законодавства, і чи підпише це президент.
 
«Треба вносити зміни у закон. Як тільки вони будуть внесені, упродовж двох місяців відбудуться вибори у п’яти округах. Але якщо зважити, що до кінця травня лише одне засідання Верховної Ради, і навряд чи на ньому цей закон проголосують, то, за оптимістичним прогнозом, вибори відбудуться не раніше від осені, якщо взагалі відбудуться», – підсумовує Олександр Черненко.
 
У п’яти одномандатних округах ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів і заявила, що парламент має призначити у них повторні вибори. Натомість Верховна Рада рекомендувала призначити повторні вибори у цих округах Центрвиборчкомові. Наразі чинне законодавство не внормовує цей момент.
 
Радіо СвободаП'ятниця, 26 квітня 2013, 11:53

Теґи

: перевибори, КВУ, Черненко


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16714215278625 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0