Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Вибори в Курултай кримсько-татарського народу проходять з численими порушеннями
Вибори делегатів Курултаю кримсько-татарського народу, що відбулися на цих вихідних, проходили з численними порушеннями, які могли вплинути на результати голосування. Про це заявив глава Кримського відділення Комітету виборців України Андрій Крісько.
 
За його даними, за два дні спостерігачі від КВ КВУ зафіксували десять основних видів порушень, найчисленнішим з яких виявилося порушення порядку видачі бюлетенів - документи суворої звітності видавалися виборцям за пенсійними посвідченнями, ксерокопиям паспортів, за інших членів сім'ї, а також взагалі без паспортів.
 
Серед інших порушень — агітація в день виборів, не опломбовані урни для голосування, відсутність печаток у дільничних комісіях, порушення таємниці голосування, відсутність кворуму для роботи комісії та інше.
 
«На ділянці в Первомайському районі члени комісії взагалі взяли урну для голосування на дому, під'їхали до одного з магазинів і пропонували покупцям проголосувати не відходячи від прилавка. Такого в своїй практиці ми ще не зустрічали», - заявив Андрій Крісько.
 
У зв'язку з цим експерти Комітету виборців висловили стурбованість позицією Центральної виборчої комісії Курултаю, глава якої, коментуючи дану ситуацію, заявляв, що фіксуються «поодинокі випадки», які не впливають на результати волевиявлення.
 
«В одному з сіл Великої Алушти комісія взагалі прийняла рішення всім видавати бюлетені без паспортів і в категорію поодинокіх випадків це вже ніяк не відноситься. Крім того, на багатьох дільницях не було своїх печаток. У підсумку, протоколи з результатами голосування завірялися лише підписами членів комісій, що ніяк не вписується в цивілізовані уявлення про законність і легітимність виборчого процесу», - заявив Андрій Крісько.
 
В цілому, даючи незалежну оцінку цього етапу виборів делегатів Курултаю, в КВ КВУ відзначили досить високий рівень відкритості та демократичності виборчого процесу і вкрай низький рівень з організації та забезпечення законності волевиявлення.
 
Звіт про результати спостереження за виборами делегатів Курултаю кримсько-татарського народу 4 і 5 травня
 
У ході візуального спостереження за процедурою голосування спостерігачами КВ КВУ виявлено такі види грубих порушень, які можуть вплинути на результати голосування:
 
порушення порядку видачі бюлетенів - 16 ділянок
агітація в день голосування - 3 ділянки
Не опломбовані виборчі урни - 3 ділянки
відсутність кворуму для роботи комісії - 2 ділянки
голосування за інших осіб (технологія «Значок») - 1 ділянка
 
За кількістю зафіксованих грубих порушень лідирують Первомайський та Сакський райони. 
 
Серед інших порушень були виявлені наступні:
 
відсутність вивісок на виборчій дільниці - 27 ділянок
представлена інформація не про всіх суб'єктах виборчого процесу - 16 ділянок
не вивішено роз'яснення про порядок голосування - 12 ділянок
пишучі приналежності на столах під час підрахунку голосів - 5 ділянок
спроба не допустити на ділянку працівників ЗМІ - 1 випадок
 


Прес-служба КВУСереда, 8 травня 2013, 14:35

Теґи

: порушення, КВУ, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11045503616333 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0