Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Вибори делегатів Курултаю кримсько-татарського народу стають брудніше


На виборах делегатів Курултаю кримсько-татарського народу в Кіровському районі та Судаку кількість порушень, зафіксованих спостерігачами Кримського відділення Комітету виборців України, було високим, однак характер цих порушень, в порівнянні з минулим виборчим тижнем, істотно змінився. Про це заявив голова громадської організації Андрій Крісько.

За його інформацією, на даному етапі на перший план вийшли проблеми організації процесу волевиявлення, а також недосконалість Положення про вибори. Крім того, в КВ КВУ відзначили зростання фактів агітації в день виборів, використання декількох брудних технологій і порушення таємниці голосування.

«В одному з сіл Кіровського району кандидат у делегати Курултаю знаходився на дільниці, питав у виборців, чи знають вони за кого треба голосувати, а після того, як вони робили свій вибір, лінійкою намагався розгорнути бюлетені, опущені в урну, щоб визначити за кого люди віддали свій голос», - розповів Андрій Крисько.

Також він додав, що через організаційні проблеми одна з виборчих дільниць так і не запрацювала, в результаті чого більшість жителів даного населеного пункту були позбавлені можливості реалізувати своє право голосу. Крім того, через відсутність у Положенні порядку голосування на дому, на кожній дільниці комісія діяла на свій розсуд - десь об'їжджали всіх підряд, десь збирали попередньо заяви, а десь взагалі не виїжджали до людей, які за станом здоров'я не можуть самі з'явитися на дільницю.

Серед позитивних тенденцій експерти Комітету виборців відзначили істотне скорочення числа порушень, пов'язаних з видачею бюлетенів без паспортів. Такі випадки фіксувалися всього на декількох діляницях і були поодинокими. У громадській організації це пов'язують з роз'яснювальною роботою, яку провів Центрвиборчком Курултаю з членами дільничних комісій за підсумками попереднього етапу голосування, на якому КВ КВУ фіксував масові випадки порушень порядку видачі бюлетенів.

Нагадаємо, вибори у делегати Курултаю кримсько-татарського народу вперше проводяться на принципах рівного і прямого виборчого права за змішаною пропорційно-мажоритарною системою в період з 27 квітня по 15 червня 2013 року. Кримське відділення Комітету виборців України здійснює незалежне громадське спостереження за відкритістю, демократичністю та законністю цього найважливішого політичного процесу в житті кримськотатарського народу. За підсумками спостереження планується підготувати рекомендації для Центральної виборчої комісії Курултаю з удосконалення процедури виборів делегатів Курултаю кримсько-татарського народу.

Прес-служба КВУСереда, 15 травня 2013, 11:16

Теґи

: КВУ, Крим, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11215615272522 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0