Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Кандидати від опозиції у п'яти проблемних округах готові до участі у повторних виборах


Опозиція закликала владу припинити репресії проти опозиційних кандидатів та їхніх штабів.
 
Опозиційні кандидати у так званих п'яти проблемних округах готові брати участь у повторних виборах у разі їхнього призначення після проходження відповідних законодавчих процедур.
 
"Ми заявляємо про нашу готовність брати участь у повторних виборах у наших п'яти округах, і закликаємо владу призначити ці вибори", - сказав кандидат по округу №132 (Первомайськ, Миколаївська обл.) Аркадій Корнацький на прес-конференції в середу, 15 травня у Києві.
 
Він закликав владу припинити репресії стосовно опозиційних кандидатів та їхніх штабів.
 
Окрім того, Корнацький вважає, що органи місцевої влади на місцях вже зараз готуються до фальсифікацій на перевибори.
 
Як відомо, ЦВК визнав неможливим встановити результати виборів народних депутатів у п'яти одномандатних округах - №№94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), 225 (Київ, Шевченківський район). Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори у цих округах.
 
Окрім того, ВАСУ також визнав неможливим встановити результати виборів у двох округах - №11 (Вінницька область) і №71 (Закарпатська область), незважаючи на те, що ЦВК визнала обраними у цих округах і зареєструвала народними депутатами відповідно Олександра Домбровського і Павла Балогу, після чого вони прийняли присягу.
 
Законом "Про вибори народних депутатів" не передбачена можливість невизнання результатів виборів у одномандатних округах, тому ЦВК відмовився призначати повторні вибори у зазначених п'яти округах до врегулювання даної проблеми у законодавчому порядку.
 
Кабінет міністрів на засіданні 13 травня схвалив зміни до виборчого законодавства з урахуванням висновків ОБСЄ, розроблені Міністерством юстиції.
 
15 травня лідери п'яти парламентських фракцій - Партії регіонів, КПУ, "Батьківщина", "Свобода" і "УДАР" домовилися відкласти розгляд питання включення до порядку денного законопроектів про призначення перевиборів у проблемних округах.
 
Разом з тим, голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що законопроект про призначення перевиборів ву проблемних округах, ініційований Кабінетом міністрів, є неприйнятним.
 
"Ми вважаємо, що необхідно виробити загальний закон, яким буде передбачено чітких механізм виключення фальсифікацій і виключення можливості незаконного позбавлення депутатського мандата. Ми повинні разом прописати цей закон і розглянути його на наступному тижні", - заявив Яценюк.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаЧетвер, 16 травня 2013, 13:09

Теґи

: ЦВК, Опозиція, проблемні округи, перевибори, Парламентські вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11209297180176 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0