Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Партія "Рух" знову розколюється через добу після об'єднання


Частина членів "Руху" виступила проти об'єднання з УНП та за злиття з "Батьківщиною". Націонал-демократи визнають - ідея Народного руху України часів В'ячеслава Чорновола фактично знищена.
 
Єдність Народного руху України, про яку було оголошено 19 травня, тривала один день. У понеділок сім обласних організацій партії "Народний рух України" (НРУ) виступили з заявою проти об'єднання з Українською народною партією (УНП) і за злиття з партією "Батьківщина". В УНП цю пропозицію назвали абсурдною спробою об'єднати праву ідеологію НРУ з лівим популізмом "Батьківщини".
 
Голови семи обласних організацій партії "Народний рух України" оприлюднили заяву, в якій назвали рішення з'їзду про об'єднання з Українською народною партією "технологією розколу опозиційних сил". "В той час, коли суспільство очікує об'єднання всіх опозиційних сил проти режиму Віктора Януковича, керівники НРУ і УНП руйнують об'єднану опозицію і створюють ще одну, яка буде вигідна Банковій", - йдеться в заяві, яку зачитав журналістам народний депутат Валентин Королюк (фракція "Батьківщина"), пише "Коммерсант-Украина".
 
- УНП і Народний Рух об'єдналися в "РУХ" через 14 років після розколу
 
Лідери обласних організацій звернули увагу, що голосування делегатів з'їзду НРУ про об'єднання з УНП проходило з порушеннями і фальсифікаціями. "Керівництво НРУ знехтувало рішенням обласних партійних конференцій РУХУ про неприпустимість зміни назви партії. Грубо фальсифікований підрахунок голосів під час обрання заступників голови партії", - йдеться в документі. Крім того, представників УНП звинуватили у співпраці з Партією регіонів на парламентських виборах і закликали членів НРУ не проходити процедуру перереєстрації в об'єднаній партії.
 
Слід зазначити, що за демаршем обласних організацій РУХУ стоїть обіцянка об'єднатися з "Батьківщиною", за списками і за підтримки якої троє високопоставлених членів НРУ - Борис Тарасюк, Олександр Чорноволенко та Валентин Кирилюк - пройшли у Раду. Втім, після виборів їхній вплив на прийняття рішень в партії значно послабився - невдоволені низьким представництвом у парламенті члени НРУ обрали новим головою партії Василя Куйбіду замість Бориса Тарасюка.
 
Народні депутати, які до обрання в Раду були членами НРУ, зараз відстоюють подальше зближення РУХУ з "Батьківщиною". "Я вважаю, що найбільш розумним рішенням було не створювати нову партію (об'єднання НРУ та УНП – Ред.), а підтримати об'єднану опозицію, - заявив народний депутат Олександр Чорноволенко. Під час вчорашньої прес-конференції Чорноволенко виступав в якості голови київської міської організації НРУ. Водночас, за даними офіційного сайту Верховної ради, він є членом партії "Батьківщина", а Тарасюк та Кирилюк - безпартійними.
 
Чорноволенко закликав рядових членів НРУ не виконувати рішення з'їзду, а вступати у "Батьківщину"
 
В УНП вбачають у позиції глав обласних організацій НРУ бажання розколоти партію. "Те, що пропонує Чорноволенко, - це політичний абсурд: об'єднати праву ідеологію НРУ з лівим популізмом "Батьківщини"неможливо", - заявив колишній лідер УНП Юрій Костенко.
 
На думку ветерана РУХУ, а нині члена партії "За Україну!" Ярослава Кендзьора, відновити єдність НРУ не вдасться: "Зараз ідея Народного руху України часів В'ячеслава Чорновола фактично знищена. Одна частина НРУ бачить своє майбутнє в лавах" Батьківщини ", інша - об'єднується з УНП в надії створити єдиний бренд РУХУ і потім вигідно продати його на наступних виборах". 
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаВівторок, 21 травня 2013, 12:36

Теґи

: Партія, Батьківщина


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,169184923172 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0