Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

В Азарова хочуть заборонити "анонімним" спонсорам фінансувати виборчі кампанії

Мін'юст має намір заборонити здійснювати добровільні внески у виборчі фонди анонімним жертводавцям, та особам під псевдонімом.
 
Міністерство юстиції пропонує оптимізувати фінансування виборчих кампаній партій та кандидатів у народні депутати з урахуванням рекомендацій європейських інституцій. Проект додаткових пропозицій щодо внесення змін до закону "Про вибори народних депутатів" оприлюднено на сайті Мін'юсту.
 
Серед головних нововведень, запропонованих Мінюстом, можливість виносити попередження про скасування реєстрації кандидата в депутати, якщо були порушені терміни відкриття виборчого фонду, терміни надання виборчим комісіям звітів про надходження і використання коштів фондів або у разі внесення розпорядником фондів у фінансовий звіт недостовірних даних.
 
Мін'юст також має намір зобов'язати розпорядників коштів виборчих фондів партій і кандидатів в одномандатних округах подавати у Центрвиборчком та окружні виборчі комісії відповідно проміжні фінансові звіти про надходження та використання коштів за 20 днів до голосування. Раніше розпорядники фондів повинні були подавати такі звіти тільки після голосування.
 
Вибірковий контроль надходжень, обліку та використання коштів здійснюють виборчі комісії і банки, у яких відкрито рахунки фондів. Якщо за результатами аналізу звітів виборчком виявить порушення, він зобов'язаний повідомити про це правоохоронні органи.
 
Окрім того, у Міністерстві пропонують заборонити робити добровільні внески у виборчі фонди кандидатів не тільки особам без громадянства, іноземцям, анонімним жертводавцям, але і особам під псевдонімом.
 
Зазначимо, що пропозиціями Мін'юсту планується доповнити раніше підготовлений міністерством законопроект "Про внесення змін у деякі закони України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів".
 
Документ обговорювався 25 квітня на закритій зустрічі з експертами Венеціанської комісії і лідерами парламентських фракцій. За результатами консультацій його планувалося доопрацювати і знову винести на розгляд Венеціанської комісії, Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та експертів Євросоюзу.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 29 травня 2013, 11:35

Теґи

: Міністерство юстиції України, Азаров, виборча компанія, спонсор, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10748386383057 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0