Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Євросуд підтвердив незаконність звільнення "кнопкодавами" судді Верховного суду Волкова

Під час голосування за відставку судді Верховного суду Волкова в 2010 році частина депутатів Верховної Ради голосували за інших.
 
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відхилив апеляцію України на рішення суду в справі Олександра Волкова. Таким чином, Україна зобов'язана виконати рішення суду, прийняте 9 січня нинішнього року, яким було постановлено поновити Волкова на посаді.
 
Відповідне рішення було прийнято на засіданні Великої палати Європейського суду з прав людини в складі п'яти суддів 27 травня.
 
Суд також постановив виплатити Волкову 6 тисяч євро в якості компенсації моральної шкоди, а також 12 тис. євро в рахунок судових витрат.
 
- Євросуд зобов'язав Україну відновити на посаді суддю ВС, звільненого "кнопкодавами"
 
Волков був суддею Верховного суду України з червня 2003 року, а з березня 2007 року - очолював Військову палату Верховного суду. У грудні 2007 року він був обраний членом Вищої ради юстиції, однак так і не почав працювати на цій посаді через відмову голови парламентського комітету з питань судочинства надати йому можливість принести присягу.
 
У грудні 2008 року та березні 2009 року двоє членів Вищої ради юстиції прийшли до висновку, що Волков переглядав рішення судді, який був братом його дружини, зі значними процедурними порушеннями.
 
17 червня 2010 року Верховна Рада України на підставі подання Вищої ради юстиції та рекомендацій Комітету з питань судочинства прийняла рішення про звільнення Волкова з посади судді Верховного суду України за порушення присяги.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 29 травня 2013, 11:38

Теґи

: Євросуд, Верховна Рада, кнопкодави


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18803906440735 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0