Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

КСУ створив небезпечний прецедент незаконного продовження повноважень влади

Конституційний суд України, ухвалюючи рішення про призначення виборів у Києві на жовтень 2015 року, порушив кілька статей Основного закону.
 
Рішення Конституційного суду України про київські вибори, оприлюднене 30 травня, створює небезпечний прецедент незаконного продовження повноважень органів влади. Таку думку висловив професор права Києво-Могилянської Академії, народний депутат II і IV скликань Віктор Мусіяка.
 
"Суд створив небезпечний прецедент - тепер можливо продовжити і повноваження президента, і Ради, скажімо, з п'яти до семи років, якщо комусь захочеться, а 141-ша стаття, якою суд аргументував своє рішення, ні при чому, адже в Конституції не сказано, що вибори в місцеві органи влади повинні бути одночасними, це є тільки в законі про вибори, що має нижчу юридичну силу", - підкреслив експерт.
 
За його словами, виносячи рішення про призначення виборів у Києві на жовтень 2015 року, КСУ порушив кілька статей Основного закону.
 
- КСУ переніс київські вибори, щоб "зміцнити стабільність у державі" (текст рішення)
 
"У Конституції чітко сказано - термін повноважень органу місцевого самоврядування - п'ять років, і продовжити повноваження можна тільки в одному випадку надзвичайної ситуації. У даному ж випадку КСУ порушив кілька статей Конституції - стаття 38 (право громадян обирати і обиратися в органи місцевого самоврядування), стаття 7 (право на місцеве самоврядування), стаття 141 (термін повноважень органів місцевої влади -5 років і ні на день більше), стаття 85 (Рада зобов'язана призначити вибори при відповідних підставах), - сказав Мусіяка.
 
Як повідомлялося Конституційний суд України у четвер, 30 травня, оприлюднив рішення за поданням депутатів від Партії регіонів, згідно з яким вибори київського міського голови та депутатів Київської міської ради мають відбутися в останню неділю жовтня 2015 року. 
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаП'ятниця, 31 травня 2013, 12:21

Теґи

: Конституційний Суд України, вибори, вибори мера Києва


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10780382156372 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0