Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Опозиція та парламентська більшість погодили дату проведення перевиборів

Партія регіонів погодилася з аргументами опозиції, котра наполягала на тому, що перевибори у проблемних округах мають відбутися восени цього року. Орієнтовно вони можуть відбутися 28 жовтня.
 
Представники опозиції і парламентської більшості досягли принципової угоди про проведення повторних виборів народних депутатів у проблемних округах.
 
У Партії регіонів погодилися з аргументами опозиції, яка наполягала на тому, що вибори повинні пройти восени 28 жовтня і тільки у п'яти округах, де ЦВК не змогла встановити результати голосування. Відповідний закон може бути прийнято вже наступного тижня, запевнили у ПР.
 
Про те, що опозиція та парламентська більшість погодили два найбільш суперечні питання, що стосуються проведення повторних виборів в одномандатних округах, повідомила народний депутат Наталія Новак (УДАР).
 
"У робочої групи з підготовки загального закону є дві узгоджені позиції. Перша - вибори проводяться тільки у п'яти округах, де Центральна виборча комісія не змогла встановити результати голосування (N94, 132, 194, 197, 223 - ред.), а округи Олександра Домбровського та Павла Балоги (№11 і № 71.- ред.) не входять в цей список. Друга - вибори відбудуться восени, імовірно 28 жовтня",- сказала вона.
 
Член комітету Верховної ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Володимир Бондаренко ("Батьківщина") додав, що представники опозиції запропонували змінити закон про вибори, зобов'язавши ЦВК "встановлювати результати голосування за будь-яких обставин".
 
Втім, в опозиції побоюються, що представники ПР в останній момент відмовляться від досягнутих домовленостей. У ПР вчора запевнили, що побоювання опозиції марні.
 
Нагадаємо, нещодавно Кабмін схвалив законопроект про повторні вибори у семи округах. Результати виборів не були встановлені ЦВК в округах N94, 132, 194, 197, 223. Окремо суд визнав недійсними результати в округах № 11 і № 71.
 
Як відомо, ЦВК визнав неможливим встановити результати виборів народних депутатів у п'яти одномандатних округах - №№94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), 225 (Київ, Шевченківський район). Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори у цих округах.
 
Окрім того, ВАСУ також визнав неможливим встановити результати виборів у двох округах - №11 (Вінницька область) і №71 (Закарпатська область), незважаючи на те, що ЦВК визнала обраними в цих округах і зареєструвала народними депутатами відповідно Олександра Домбровського і Павла Балогу, після чого вони прийняли присягу.
 
Законом "Про вибори народних депутатів" не передбачена можливість невизнання результатів виборів у одномандатних округах, тому ЦВК відмовився призначати повторні вибори у зазначених п'яти округах до врегулювання даної проблеми у законодавчому порядку.
 
Кабінет міністрів на засіданні 13 травня схвалив зміни до виборчого законодавства з урахуванням висновків ОБСЄ, розроблених Міністерством юстиції.
 
15 травня лідери п'яти парламентських фракцій - Партії регіонів, КПУ, "Батьківщина", "Свобода" і "УДАР"домовилися відкласти розгляд питання включення до порядку денного законопроектів про призначення перевиборів у проблемних округах.
 
Разом з тим, голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що законопроект про призначення перевиборів у проблемних округах, ініційований Кабінетом міністрів, є неприйнятним.
 
"Ми вважаємо, що необхідно виробити загальний закон, яким буде передбачено чіткий механізм виключення фальсифікацій і виключення можливості незаконного позбавлення депутатського мандата. Ми повинні разом прописати цей закон і розглянути його на наступному тижні", - заявив Яценюк.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаП'ятниця, 31 травня 2013, 12:26

Теґи

: опозиція, Партія регіонів, проблемні округи, перевибори, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16761803627014 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0