Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

У "Регіонах" готові говорити про дострокові вибори мера Києва

Не всі судді Конституційного суду згодні з рішенням про те, що чергові вибори місцевих рад Києва й Тернополя, а також мера Києва, повинні відбутися у 2015 році.
 
"Швидше за все, будуть оприлюднені особливі думки чотирьох суддів, не згодних із рішенням", - розповіло джерело в КС газеті "Комерсант Україна".
У рішенні згадується, що КС звертався по консультації до низки юридичних вузів і наукових установ, але їхні думки не наводяться.
 
"Практика останніх років показує, що рішення у політичних питаннях нерідко ухвалюються всупереч позиції всіх інститутів, які представили висновки", - зазначив співрозмовник видання.
 
Як відомо, думка КС щодо виборів у Києві співпала з позицією Партії регіонів. Суд констатував, що чергові вибори в Києві й Тернопільській області мають проводитися одночасно зі всеукраїнською кампанією – у жовтні 2015 року, а термін повноважень нині чинних рад повинен бути продовжений до цієї дати.
 
Судді КС послалися на те, що в Конституції фраза про 5-річний термін вживається стосовно місцевих рад, обраних на чергових виборах, а київські вибори 2008 року були достроковими.
 
"Продовження строків повноважень органів місцевого самоврядування, обраних на позачергових виборах, є тимчасовим заходом... і не перешкоджає реалізації прав громадян", - вважає КС.
 
При цьому в питанні вибору мера Києва КС констатував, що чергові вибори міського голови не можна проводити до 2015 року. 
 
"Я не зрозумів, чому прийняте таке рішення, чому немає ні слова про позачергові вибори", - заявив газеті представник Верховної Ради в КС Анатолій Селіванов.
"Ми чекали цього роз'яснення. Ми (апарат ВР) підтримали подання депутатів, уточнивши, що потрібно роз'яснити ситуацію в Києві, де немає легітимного керівника, а є тільки тимчасовий виконувач обов'язків", - наголосив він. 
 
"Регіонал" Анатолій Близнюк висловив виданню готовність говорити про дострокові вибори мера Києва. "Якщо вони (опозиція) погодяться на проведення виборів Київради у 2015 році, але зазначать, що мера в нас немає і потрібно б його обрати – що ж, будемо про це говорити, вибирати дату проведення позачергових виборів", - заявив він. 
 
Однак опозиціонер Юрій Одарченко вважає: "Вибори тільки міського голови виглядають по-дурному – без легітимної Київради в нього не буде повноважень".
Представники "Батьківщина" й УДАР уже зареєстрували у ВР проект постанови про проведення виборів мера й депутатів столичної ради 27 жовтня 2013 року.
"Українська правда"П'ятниця, 31 травня 2013, 12:32

Теґи

: Партія регіонів, Конституційний Суд України, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10961508750916 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: open(/var/tmp//sess_6neqnbnd6fpl40juvmpmgtib86, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0