Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Стали відомі претенденти на посаду глави ЦВК

Найбільш вірогідними кандидатами на посаду глави ЦВК є Михайло Охендовський і Тетяна Лукаш, які підтримують позицію Партії регіонів при голосуваннях у комісії.
 
Центральну виборчу комісію (ЦВК) очікують кадрові ротації. Президент Віктор Янукович запропонував парламенту відправити у відставку голову комісії Володимира Шаповала і призначити членом ЦВК директора Інституту законодавства Верховної ради Олександра Копиленка.
 
Найбільші шанси зайняти посаду глави ЦВК, на думку джерел, зараз мають член комісії Михайло Охендовський і секретар Центрвиборчкому Тетяна Лукаш. Втім, Партії регіонів ще належить зломити опір опозиції, яка вимагає повного переформатування Центрвиборчкому, пише "Коммерсант-Украина".
 
В опозиції також заявили, що подання президента подано з порушенням законодавства. Згідно з законом про Центрвиборчком, глава держави, визначаючи кандидатуру члена ЦВК, зобов'язаний "враховувати пропозиції депутатських фракцій і груп, утворених у поточному скликанні Ради".
 
"Президент мав провести консультації з лідерами фракцій. Консультацій не було, тому ми просто не мали можливості подати свої пропозиції, і вони не були враховані",- розповів народний депутат Валерій Карпунцов (УДАР). Джерело у "Батьківщині" також заявило, що фракція не погодиться з ротацією і буде протидіяти як призначенню пана Копиленка, так і відставці пана Шаповала.
 
Узгоджена позиція опозиційних фракцій поки не визначена, але, зокрема, УДАР наполягає на повній ротації складу комісії. "Хтось повинен понести відповідальність за те, що Центрвиборчком вкрав в опозиції п'ять мандатів, не встановивши переможця у п'яти мажоритарних округах. У ЦВК наполягають, що тут не може бути індивідуальної відповідальності, оскільки це колегіальний орган. Що ж, нехай буде колективна відповідальність",- пояснив пан Карпунцов.
 
Нового главу Центрвиборчкому члени комісії оберуть зі свого складу таємним голосуванням. Джерела у ЦВК вважають, що найбільше шансів очолити комісію зараз у Михайла Охендовського і секретаря ЦВК Тетяни Лукаш. Нагадаємо, обидва вони підтримують позицію Партії регіонів при голосуваннях у комісії. "Якщо судити суто за професійними якостями, то шансів все ж таки більше у Михайла Охендовського. Залишається відкритим питання, чи вдасться членам комісії залишитися незалежними у своєму виборі, не піддатися на всі телефонні дзвінки, вмовляння і рекомендації, які будуть лунати збоку",- заявив один з членів Центрвиборчкому на правах анонімності.
 
Зазначимо, що семирічний термін повноважень обох названих кандидатів закінчується в 2014 році. Якщо зараз ЦВК вдасться уникнути масштабної ротації, то все одно до чергових президентських виборів її склад буде потрібно суттєво оновлювати, після чого знову провести вибори голови комісії.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаВівторок, 4 червня 2013, 11:56

Теґи

: Тетяна Лукаш, Михайло Охендовський, ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17044496536255 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0