Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

У Раді вирішили стежити за конфліктом інтересів депутатів і спікера

Опозиція запропонувала наділити регламентний комітет Верховної Ради повноваженнями виявляти й урегулювати конфлікти інтересів у діяльності спікера й депутатів.
 
Відповідний проект постанови підготував і вніс у парламент глава комітету з питань боротьби з оргзлочинністю ударівець Віктор Чумак, пише Комерсант-Україна.
"Цей документ имплементуює норми антикорупційного закону, який раніше був прийнятий Верховною радою",— повідомив автор документа. 
 
Проектом постанови пропонується наділити комітет з питань регламенту, депутатської етики й забезпечення діяльності Верховної Ради повноваженнями по "урегулюванню конфлікту інтересів у діяльності глави парламенту й народних депутатів".
 
"Прийнятий Радою закон передбачає антикорупційну експертизу всіх законопроектів, які реєструються в парламенті. Для цього на комітет з питань регламенту покладається обов'язок контролювати наявність конфлікту інтересів у діях голови Верховної ради й народних депутатів при прийнятті проектів нормативно-правових актів",— пояснив Чумак. 
 
Однак він не зміг відповісти, як саме буде здійснюватися "урегулювання конфлікту інтересів".
 
"Це стосується не тільки лобістських законопроектів. Наскільки я розумію, перевірка буде проводитися, якщо взагалі будуть звернення із приводу незаконних дій депутатів або дій, спрямованих на одержання вигоди. Тоді комітет може запрошувати людей, вимагати документи, проводити слухання, але поки ця процедура ще не визначена",- сказав Чумак.
 
"Згідно із законом, для цього будуть створені спеціальні підрозділи, що здійснюють, наприклад, логічний і арифметичний контроль декларацій про доходи, у тому числі в частині наявності конфлікту інтересів. Але як це буде працювати в Раді, потрібно ще продумати", - додав він. 
У Партії регіонів підтримали пропозицію опозиції.
 
"Ініціатива щодо контролю конфлікту інтересів і обов'язкової перевірки законопроектів на корупційну складову правильна", - заявив заступник голови профільного комітету регіонал Микола Джига. 
 
"Оскільки є безліч законів, які створюють схеми з маніпуляції держкоштами, що наприклад стосуються газотранспортної системи або державних закупівель. Будь-який крок, спрямований на боротьбу з корупцією, є позитивним",- додав він.
"Українська правда"Середа, 12 червня 2013, 12:26

Теґи

: опозиція, корупція, Верховна Рада


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10847902297974 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0