Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Кримське КВУ підвело підсумки виборів делегатів Курултаю

Вибори делегатів Курултаю кримсько-татарського народу в більшості округів відбулись без суттєвих порушень, але з організаційними прорахунками, які в окремих населених пунктах призвели до обмеження прав виборців на волевиявлення. До таких висновків прийшли в Кримському відділенні Комітету виборців України, підбиваючи підсумки спостереження за виборчим процесом.
 
Серед основних труднощів цієї кампанії, в першу чергу експерти КВ КВУ зазаначили суттєву недосконалість Положення про вибори делегатів Курултаю кримсько-татарського народу, а також відсутність у Центральної виборчої комісії Курултаю права роз'яснювати або доповнювати цей документ своїми розпорядженнями. Іншим, не менш важливим фактором, що вплинув на виборчий процес, громадські працівники визначили дефіцит фінансування виборів, що й призвело до певних труднощів у питаннях організації голосування кримсько-татарського народу.
 
«На перших етапах ми відзначили масові випадки видачі бюлетенів без паспортів і ряд інших проблем, пов'язаних, в першу чергу, з незнанням вимог Положення, а також з безвідповідальним підходом до своїх обов'язків в комісіях на місцях. Позитивною тенденцією стало скорочення числа цих випадків, проте впродовж всього процесу виборів наші спостерігачі постійно фіксували такі порушення, як не відкриття або несвоєчасне відкриття виборчих дільниць, агітація в день голосування, в тому числі представниками дільничних комісій і недотримання процедури видачі бюлетенів», - зазначив глава Кримського відділення Комітету виборців України Андрій Крисько.
 
Також він додав, що досвід цих виборів має бути всебічно вивчений і врахований новообраними делегатами Курултаю для подальшого вдосконалення процедури волевиявлення. Зі свого боку Кримське відділення Комітету виборців України має намір підготувати і передати до Центральної виборчої комісії Курултаю ряд практичних рекомендацій, а також методичні матеріали для дистанційного навчання членів окружних та дільничних комісій.
 
«Якщо при такому рівні політичної толерантності, який продемонстрували суб'єкти виборчого процесу на цих виборах, вдасться вирішити комплекс виявлених організаційних проблем та вдосконалити законодавчу базу - наступні вибори делегатів Курултаю можуть за всіма показниками значно наблизитись до існуючих стандартів виборчого права», - резюмував Андрій Крисько.
 
Прес-служба КВУВівторок, 18 червня 2013, 15:37

Теґи

: Курултай, підсумки виборів, КВУ, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11071801185608 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0