Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Опозиція у Раді не буде голосувати, поки не будуть відновлені права депутатів, позбавлених мандатів

Опозиційні фракції "Батьківщина", "УДАР" і "Свобода" вирішили не брати участі у голосуваннях парламенту, поки Балозі і Домбровському не повернуть мандати.
 
Опозиція не збирається голосувати за жодні законопроекти, поки не будуть відновлені права народних депутатів, які незаконно були позбавлені депутатських мандатів.
 
"Доти, поки не будуть відновлені права депутатів, хто був позбавлений своїх повноважень незаконно, ці три фракції ("Батьківщина", "УДАР" і "Свобода") не будуть брати участь у голосуванні. Доти, поки не будуть прийняті законні рішення", - заявив народний депутат Сергій Соболєв (фракція "Батьківщина") на вечірньому пленарному засіданні Верховної Ради в середу, 3 липня.
 
Як повідомлялося, 8 лютого 2013 року ВАСУ визнав неможливим встановити результати виборів у двох округах - №11 (Вінницька область) і №71 (Закарпатська область), незважаючи на те, що ЦВК визнала обраними в цих округах і зареєструвала народними депутатами відповідно Олександра Домбровського і Павла Балогу, після чого вони прийняли присягу. ВАСУ скасував постанову ЦВК в частині реєстрації зазначених народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України.
 
Автор позову до спікера Володимира Рибака, колишній народний депутат Юрій Кармазін 12 червня повідомив, що Окружний адмінсуд Києва зобов'язав спікера парламенту вилучити посвідчення та картки для голосування Балоги і Домбровського.
 
Спікер парламенту оскаржив це рішення. Однак 21 червня Київський апеляційний адміністративний суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Рибака.
 
3 липня Рибак розпорядився анулювати картки для персонального голосування Домбровського і Балоги, припинити їм виплати та припинити повноваження їхніх помічників і консультантів.
 
Раніше ZN.UA вже писало про серйозні наслідки подібного прецеденту: схема, апробована ВАСУ на Балозі та Домбровському, може бути застосована неодноразово. Якщо досі приведення до присяги депутата було гарантією недоторканності його мандата, то віднедавна непохитність цього правила, прописаного в ст. 81 Конституції, поставлена під сумнів.
Четвер, 4 липня 2013, 20:06

Теґи

: Верховна Рада, Опозиція


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17380499839783 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0