Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Заступник голови ЦВК заявив, що Конституція дозволяє засудженому бути президентом

Конституція забороняє особам із непогашеною судимістю балотуватися в народні депутати, але щодо кандидата на посаду президента такої вимоги немає.
 
Засуджені особи мають право балотуватися на пост президента України, оскільки Конституція цього не забороняє, вважає заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, зараз виконуючий обов'язки голови ЦВК у зв'язку з рішенням Верховної Ради про припинення повноважень Володимира Шаповала.
 
"Якщо говорити про ст. 103 Конституції, яка стосується критеріїв щодо кандидата на посаду президента України, то там немає такої вимоги, як відсутність судимості за здійснення будь-якого злочину", - заявив Магера в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
 
"Чи це є упущенням народних депутатів, які приймали Конституцію, або ж це було зроблено навмисне, важко сказати. У будь-якому випадку, як юристам, членам ЦВК, по-моєму, необхідно виходити з букви Конституції України. І навіть попри те, що в чинному законі про вибори президента України існують обмеження для засуджених осіб та осіб, які мають судимість для балотування на пост президента, все одно потрібно виходити з чинної Конституції", - зазначив він.
 
Таким чином, на думку Магери, чинна Конституція не забороняє балотуватися на пост президента особам з судимостями, якщо вони є громадянами України, які досягли 18-річного віку та не визнані судом недієздатними. 
 
"Це моя позиція, я нікому її не нав'язую, але я цитую те, що є у статті 103 Конституції", - підкреслив заступник голови ЦВК.
 
У той же час він звернув увагу, що балотуватися у народні депутати людина з судимістю (непогашеною і не знятою у встановленому законом порядку) права не має - це чітко визначено в ст. 76 Конституції. 
 
"Це означає, що на рівні парламенту приймати такий закон не можна, тому що звичайний закон не може суперечити Конституції", - сказав Магера.
 
Нагадаємо, нещодавно позафракційний депутат Сергій Міщенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект із змінами до закону про вибори президента, пропонуючи дозволити засудженим громадянам балотуватися на посаду глави держави.
 
Міщенко не приховує, що підготував законопроект для того, щоб надати можливість екс-прем'єру Юлії Тимошенко балотуватися в президенти. "Юлія Тимошенко на з'їзді партії "Батьківщина" була висунута єдиним кандидатом. Я думаю, вона може бути обраною навіть із тюрми", - підкреслив він.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаП'ятниця, 5 липня 2013, 12:04

Теґи

: Конституція, Андрій Магера, вибори Президента, ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17026400566101 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0