Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

ЗАЯВА Комітету виборців України щодо оцінки проміжних виборів народного депутата України у в.о. №224

7 липня 2013 відбулися проміжні вибори народного депутата України у виборчому окрузі №225 (м. Севастополь).


Комітет виборців України здійснював кампанію моніторингу виборчої кампанії, голосування та підрахунку голосів. В день голосування та під час підрахунку голосів працювало 10 активістів КВУ, які мали статус журналістів газети КВУ – «Точка зору». Вони відвідали 47 виборчих дільниць округу.


За підсумками спостереження КВУ констатує, що виборча кампанія, голосування та підрахунок голосів проходили з низкою порушень виборчого законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів. Однак кількість та характерцих порушень не дають підстав стверджувати про значне спотворення результатів волевиявлення громадян.


Найбільш серйозні проблеми, які зафіксував КВУ наступні:


-       реєстрація «технічних кандидатів» і, як наслідок, незбалансоване представлення політичних сил у виборчих комісіях;

-       порушення правил агітації, як під час виборчої кампанії, так і в той час, коли агітація була заборонена;

-       спроби не допуску народних депутатів та представників ЗМІ на дільниці під час голосування та підрахунку голосів;

-       перебування на дільницях осіб, які не мають права там знаходитись (працівники підрозділів МНС, невстановлені особи);

-       порушення процедури підрахунку та правил складання протоколу про результати виборів на дільницях.


Окреме занепокоєння у КВУ викликає інформаційна кампанія в ЗМІ щодо дискредитації громадського спостереження на проміжних виборах у в.о. №224. Особливу тривогу викликає той факт, щодо цієї кампанії були залучені народні депутати України та члени Центральної виборчої комісії.


Порушення, які зафіксували представники КВУ в день голосування:


ДВК № 850131 – біля приміщення голосування знаходився мікроавтобус з символікою Комуністичної партії України, на якому прибув до дільниці народний депутат України Олег Буховець.


ДВК № 85040 - була зафіксована спроба видати бюлетень виборцю без паспорту. Під час з’ясування обставин, стало відомо, що виборець до того ж мешкає на вулиці, яка не входить в межі цієї виборчої дільниці.


ДВК№ 850050 –було видалено з дільниці народного депутата України Марію Іонову за рішенням комісії. Після нетривалого часу Марію Іонову допустили на цю дільницю.


ДВК № 850122 – на підрахунок голосів на було допущено активіста КВУ, кореспондента «Точки зору». Причому зроблено було в агресивній та брутальній формі з боку членів ДВК.


ДВК №850055 – під час підрахунку голосів були внесені неправдиві данні про результати голосування. Після втручання спостерігачів був складений новий протокол, але без дотримання відповідної процедури.


Прес-служба КВУПонеділок, 8 липня 2013, 10:28

Теґи

: проміжні вибори, Севастополь, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10733413696289 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0