Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Мін'юст проігнорував більшість рекомендацій Венеціанської комісії щодо виборів

З десяти побажань комісії у допрацьованому проекті змін до виборчого законодавства повністю відображені тільки два.
 
 
Міністерство юстиції залишило без уваги більшість рекомендацій Венеціанської комісії щодо змін виборчого законодавства.
 
Законопроект "Про внесення змін у деякі закони України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів" винесено на громадське обговорення вже вдруге. Вперше документ був оприлюднений ще у квітні, після чого він отримав попередню оцінку Венеціанської комісії.
 
Як зазначає видання "Коммерсант-Украина", з десяти побажань комісії у доопрацьованому законопроекті повністю відображені тільки два. Зокрема, пропонується зобов'язати партії ввести квоти для жінок у своїх виборчих списках і зменшити максимальну кількість виборців на дільницях з 2,5 тис. до 2 тис.
 
- Названі основні претензії Європи до українського виборчого законодавства
 
Згідно з документом, кількість виборців на невеликих дільницях складе від 20 до 500 осіб, на середніх - від 500 до 1,2 тис., на великих - від 1,2 тис. до 2 тис. виборців.
 
В опозиції скептично поставилися до нововведень. Народний депутат від "Батьківщини" Володимир Бондаренко заявив, що Мін'юст обрав тільки те, що було вигідно.
 
"Основна частина вимог залишилася неврахованою: це і претензії щодо формування виборчих комісій і відсутність відкритих списків. Не враховані деякі моменти, які показали останні вибори", - зазначив парламентарій. За його словами, зараз фактично йде фальсифікація виборчих законів шляхом нібито врахування окремих рекомендацій.
 
Мін'юст традиційно не врахував основні вимоги європейських інститутів - критику змішаної виборчої системи, обмеження права бути обраними для осіб з судимістю і відсутності Виборчого кодексу. Венеціанська комісія також висловлювала невдоволення тим, що у виборчих комісіях не представлені самовисуванці і непарламентські партії.
 
При цьому у Партії регіонів побажання Венеціанської комісії назвали суперечними. "Неможливість брати участь у виборах, маючи судимість, - це норма Конституції, хоча питання дискусійне. Не можна, щоб людина не могла відновити свої конституційні права, якщо вона потрапила в халепу", - заявив нардеп від ПР Володимир Олійник.
 
Нагадаємо, як повідомляло ZN.UA, Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) і Бюро демократичних інститутів і прав, що представляє ОБСЄ, критично оцінили проекти законів України про повторні вибори народних депутатів та про внесення змін до деяких законів з метою вдосконалення виборчого законодавства.
 
Найбільш серйозними недоліками ВК та ОБСЄ/БДІП вважають:
 
- обмеження права на висунення кандидатом у народні депутати особи, засудженої за скоєння умисного злочину, незалежно від його тяжкості;
 
- вимогу про обов'язкове п'ятирічне проживання кандидата на території України;
 
- невиправдані преференції, надані парламентським партіям при формуванні виборчих комісій;
 
- відсутність механізму незалежного моніторингу фінансування виборчих кампаній;
 
- певні обмеження права на свободу висловлювання;
 
- збереження максимальної кількості виборців на дільниці на рівні 2,5 тис. осіб (що, з точки зору єврофахівців, є надто великою цифрою).
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 10 липня 2013, 12:10

Теґи

: Міністерство юстиції , виборче законодавство, вибори, Венеціанська комісія


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10457992553711 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0