Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Експерти запропонували відмовитися від зміни Конституції без участі Ради

Правознавці наполягають на тому, що результати конституційного референдуму не повинні набувати чинності без затвердження парламентом. Ініціатива знайшла підтримку в опозиції.
 
Експерти в області права направили лідерам парламентських фракцій пропозиції щодо підготовки нової редакції закону "Про референдум". Серед іншого, вони пропонують відмовитися від зміни Конституції в обхід Верховної Ради.
 
Документ був розроблений фахівцями Інституту виборчого права, Центру політико-правових реформ, Українського незалежного центру політичних досліджень, консорціуму "Центр UA" та Лабораторії законодавчих ініціатив, пише "КоммерсантЪ-Украина". 
 
Вони наполягають на тому, що результати конституційного референдуму не повинні набувати чинності без затвердження парламентом.
 
"Необхідно передбачити можливість проведення всеукраїнського референдуму з питань зміни Конституції виключно в порядку, встановленому у розділі XIII нинішнього основного закону", - йдеться в документі.
 
Також експерти запропонували визначити кілька видів референдумів (ввести поняття обов'язкових, факультативних, остаточних, зобов'язуючих та консультативних), скоротити з 2 тис. до 500 осіб мінімальна кількість учасників ініціативної групи, а також збільшити термін збору підписів за проведення референдуму з 60 до 90 днів.
 
Окрім того, представники громадських організацій вважають за доцільне встановити заборону на проведення референдуму одночасно з черговими виборами.
 
Ініціатива знайшла підтримку народних депутатів від опозиції. 
 
"Ми вважаємо, що цей закон має бути скасовано шляхом прийняття нового закону про референдум", - заявив депутат від фракції УДАР Валерій Карпунцов. Він не виключив, що для скасування закону народні депутати можуть звернутися до Конституційного суду. Відповідне подання, за його словами, вже підготовлено. 
 
Пропозицію колег підтримували і у фракції "Батьківщина". "Ми теж підготували свої напрацювання щодо змін до закону "Про референдум". Ми готові приймати новий закон або вносити зміни до старого - все залежить від того, як складеться політична ситуація", - розповів народний депутат Леонід Ємець. 
 
У Партії регіонів не поділяють думки колег з опозиції. "Чинний закон прийнято, його не визнано неконституційним і він продовжує працювати", - заявив голова комітету з питань правової політики, регіонал Валерій Писаренко.
 
При цьому він визнав, що необхідно розглянути рекомендації Венеціанської комісії, для чого повинна бути зроблена відповідна експертиза Мін'юсту.
 
Нагадаємо, чинний закон "Про всеукраїнський референдум", що дозволяє змінювати Конституцію в обхід парламенту і Конституційного суду (КС), був ініційований Партією регіонів.
 
Прийняття документа в Раді супроводжувалося скандалом - депутати опозиції заявили про порушення процедури його розгляду, проте президент все одно підписав закон і восени 2012 року він набув чинності.
 
Венеціанська комісія кілька разів критикувала чинний закон про референдум. У зауваженнях комісії вказувалося на те, що референдум не може бути використано з метою зміни норм Конституції. Окрім того, внесення змін чи ухвалення нової Конституції має відбуватися за процедурою, встановленою чинним основним законом, - з обов'язковим затвердженням конституційною більшістю Ради.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 10 липня 2013, 14:10

Теґи

: законодавство, Конституція, Референдум


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17068099975586 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0