Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Опозиція зареєструвала чергову постанову про вибори у Києві

Вибори повинні бути призначені через 60 днів з дня опублікування постанови після прийняття її парламентом. Третя сесія Верховної Ради сьомого скликання почнеться 3 вересня. Таким чином, у разі підтримки парламентом цього документа, вибори можуть бути проведені не раніше, ніж у листопаді 2013 року.
 
Опозиція внесла черговий проект постанови про призначення позачергових виборів Київського міського голови і депутатів Київської міської ради.
 
Як повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради, проект вніс народний депутат Володимир Яворівський (фракція "Батьківщина") у понеділок, 22 липня. Текст проекту не оприлюднено, але з його назви випливає, що вибори повинні бути призначені через 60 днів з дня опублікування постанови після прийняття її парламентом.
 
Також народний депутат Андрій Павловський (фракція "Батьківщина") вніс законопроект про внесення змін до закону "Про столицю України - місто-герой Київ" щодо призначення на посаду голови Київської міської державної адміністрації виключно особи, обраної мером Києва.
 
Сам Павловський розповів, що в документі пропонується провести вибори у столиці 27 жовтня 2013 року.
 
При цьому депутат зазначив, що пропонується провести 27 жовтня позачергові вибори депутатів Київради і мера Києва, обравши їх на період до 2015 року.
 
Також депутат додав, що опозиція пропонує в цей же день - 27 жовтня - провести і вибори у проблемних округах депутатів Ради. Він уточнив, що зареєстровані окремі проекти постанов.
 
Як повідомлялося, Рада двічі розглядала питання про призначення місцевих виборів у Києві, але обидва рази голосування було провалено - за нього не голосувала фракція Партії регіонів, аргументуючи свою позицію рішенням Конституційного суду.
 
Раніше КС виніс рішення про те, що наступні чергові місцеві вибори мають проводитися одночасно на території всієї України, незалежно від того, якими були попередні вибори - черговими чи позачерговими.
 
Партія регіонів вважає, що рішення КС поширюється на ситуацію у Києві, тому тут необхідно проводити чергові місцеві вибори у 2015 році.
 
Разом з тим, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловив переконання, що вибори мера Києва мають бути позачерговими.
 
Опозиція вважає, що повноваження Київради завершилися 2 червня, тому блокує її пленарні засідання. При цьому народні депутати, обрані у столичних мажоритарних округах, заявили, що опозиція дозволить проведення Київради тільки в тому випадку, якщо Рада призначить позачергові місцеві вибори в столиці. 
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаПонеділок, 22 липня 2013, 14:17

Теґи

: вибори мера Києва, опозиція, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11354303359985 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0