Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

ВАСУ не став займатися бездіяльністю Ради у питанні призначення виборів у Києві

Суддя відмовив депутатам у відкритті провадження у справі з мотивацією, що призначення виборів не є проявом владних повноважень Верховної Ради, а тому їх оскарження в адміністративному порядку неможливе.
 
ВАСУ не став розглядати бездіяльність Ради в питанні призначення виборів у Києві
Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) не буде розглядати позов народних депутатів фракції "Батьківщина" Юрія Одарченка і Олександра Чорноволенка до Верховної Ради про призначення виборів до київської міської ради і мера столиці, повідомляють у столичному осередку партії "Батьківщина" з посиланням на постанову суду.
 
Як повідомляє прес-служба "Батьківщини", суддя Едуард Швед відмовив депутатам у відкритті провадження у справі з мотивацією, що призначення виборів не є проявом владних повноважень Верховної Ради, а тому їх оскарження в адміністративному порядку неможливе. Окрім того, у відмові зазначено, що ніякі дії парламенту щодо прийняття законів або постанов не є проявом владних повноважень, а тому не можуть бути оскаржені.
 
"Суд, по суті, надав повний імунітет Верховній Раді України, оскільки всі її дії так чи інакше пов'язані з прийняттям певних актів. Дивує той факт, що раніше цей же суд успішно розглядав позовні заяви щодо незаконності призначення позачергових місцевих виборів, вказуючи при цьому, що йому підсудні такі справи", - прокоментував Одарченко.
 
Він також зазначив, що дана постанова і її мотивація ведуть до скасування виборів президента України у 2015 році. "Як відомо, чергові і позачергові вибори президента призначаються саме Верховною Радою України. Враховуючи ухвалу ВАСУ у разі, якщо Верховна Рада відмовиться призначати вибори, не існує жодної юридичної можливості примусити її до цього", - припускає депутат.
 
У "Батьківщині" вважають імовірним факт існування вказівки суддям з адміністрації президента більше не приймати до розгляду позовні заяви від представників опозиції.
 
Як повідомлялося 12 липня, Одарченко і Чорноволенко звернулися до ВАСУ з вимогою зобов'язати Верховну Раду призначити позачергові вибори міського голови Києва і депутатів столичної міськради. У своєму позові вони відзначили, що призначення чергових і позачергових місцевих виборів - конституційний обов'язок Верховної Ради, який вона не виконала.
 
На їхню думку, термін повноважень Київради, обраної у 2008 році, становив п'ять років, тому, починаючи з 3 червня 2013 року, термін повноважень Київради закінчився. Одарченко і Чорноволенко також наголошують, що немає жодних підстав не призначати позачергові вибори мера Києва, бо повноваження екс-мера Леоніда Черновецького припинилися рік тому.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаВівторок, 30 липня 2013, 14:13

Теґи

: Київ, ВАСУ, опозиція, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18227791786194 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0