Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

КВУ відзначає почастішання випадків неперсонального голосування в Одеській міськраді й вимагає не допускати такої практики

Одеська обласна організація Комітету виборців України відзначає почастішання випадків неперсонального голосування депутатів Одеської міської ради та наголошує, що така практика є неприпустимою в рамках чинного законодавства.
 
"Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" визначає, що депутат зобов'язаний брати участь у роботі ради (ст. 18), зобов'язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради (ст. 19), і що кожен депутат місцевої ради має лише один голос (ст. 20). Необхідність персонального волевиявлення депутатів підтверджено й регламентом Одеської міської ради, згідно зі ст. 31 якого депутат особисто здійснює своє право на голосування, а в разі, якщо зареєстрований депутат залишає засідання, він не має права брати участь у голосуванні й передавати свій голос", - ідеться в заяві облКВУ, яку поширила прес-служба організації у вівторок.
 
"У цій ситуації ще більш безпрецедентними видаються рішення Одеської міської ради, ухвалені з зафіксованими випадками "кнопкодавства". Зокрема рішення останньої, ХХ сесії Одеської міської ради про продаж частини акцій ЗАТ "Пасаж" ухвалено з третьої спроби і з зафіксованими фото- й відеокамерами фактами неперсонального голосування", - зазначає прес-служба.
 
"Крім того, такі дії фракції Партії регіонів є особливо обурливими й цинічними, враховуючи те, що вона налічує 74 депутатів, тобто, має у своєму розпорядженні абсолютну більшість голосів депутатів у раді. Відповідно, для того, щоб забезпечити ухвалення практично будь-якого рішення в міській раді, Партії регіонів просто необхідно забезпечити елементарну явку своїх депутатів на засідання сесій міської ради та їх консолідоване голосування, а не вдаватися до ганебного механізму "кнопкодавства", - заявляють у КВУ.
 
У зв'язку з цим, а також зважаючи на те, що на останню сесію міської ради вже виносилися два проекти рішень, спрямованих на боротьбу з неперсональним волевиявленням депутатів, облКВУ закликає ініціаторів цих двох проектів рішень про внесення змін до регламенту Одеської міської ради (депутатську фракцію "Батьківщина" і депутатів Дмитра Співака, Олександра Остапенка та Олександра Шеремета), об'єднати зусилля для боротьби з не персональним голосуванням. Для цього, на думку облКВУ, треба виробити й узгодити єдиний проект рішення, спрямований на боротьбу з цим явищем, а також винести його на розгляд наступної сесії Одеської міської ради
 
Також облКВУ пропонує з метою додаткового контролю за персональним волевиявленням депутатів доповнити відповідний проект рішення і внести до нього норму, що передбачає процедуру контрольної перевірки кількості депутатів, реально присутніх у залі засідань, шляхом підняття руки як альтернативи електронній реєстрації. І, крім того, передбачити можливість застосування такої процедури не тільки в разі виявлення факту неперсонального голосування, а й на вимогу мінімальної кількості депутатів, наприклад 1/10 від загального складу, або на вимогу голови будь-якої фракції або групи.
 
Як повідомлялося, 18 липня ц. р. Одеська міськрада ухвалила рішення продати свою частину акцій у ЗАТ "Пасаж", якому належить одна з найкрасивіших і найбільших будівель у центрі міста - готель "Пасаж".
 
Ідеться про продаж пакета акцій у кількості 321 тис. загальною номінальною вартістю 32,1 млн грн, що становить 24,695% статутного капіталу товариства.
 
Ухвалити відповідне рішення депутати змогли тільки з третього разу: під час перших двох голосувань не було достатньої кількості голосів. Причому пропозиція розглянути питання втретє викликала обурення з боку депутатів - противників цього рішення. За їхніми словами, в залі перебували щонайбільше 88 депутатів, а в голосуванні беруть участь близько 100 депутатських карток. На знак протесту деякі депутати залишили засідання, але рішення було ухвалено - 63 голоси за необхідного 61.
ІНТЕРФАКСВівторок, 30 липня 2013, 14:19

Теґи

: голосування, Одеська міськрада, КВУ


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11535000801086 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0