Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Під президентські вибори буде інший Центрвиборчком, – голова КВУ

Голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко заявляє, що президентські вибори 2015 року проводитиме зовсім інша Центральна виборча комісія, аніж зараз.
 
Про це він заявив у інтерв'ю газеті "Україна молода".
 
"Треба розуміти, що цей склад ЦВК пропрацює лише рік. Під президентські ­вибори буде інша комісія. Хоча це й не означає, що нині діючі члени не будуть переобрані. Я прогнозую ротацію не більш як на 50%. Власне, ми зрештою можемо отримати ще гірший склад Комісії – відповідно до принципу її формування владою", – заявив Черненко.
 
Голова КВУ також висловив подив, що громадськість критично зустріла обрання головою ЦВК Михайла Охендовського – одного з представників команди Сергія Ківалова у 2004 році.
 
"Я дивуюся тій істериці, яка охопила декого після призначення Охендовського головою ЦВК. По-перше, для мене це не було несподіванкою. По-друге, питання не в тому, хто став головою, а скільки членів ЦВК за нього проголосувало. А проголосувало 11 із 15 членів ЦВК. Тобто в Центрвиборчкомі є 2/3 голосів, які можуть ухвалювати рішення. Навіть якби вони обрали головою Андрія Магеру чи Жанну Усенко-Чорну, це не мало б жодного значення, тому що рішення приймається більшістю. Сьогодні ми бачимо більшість в 11 осіб, які оформили свого неформального лідера. Що змінилось? Нічого", – певен Черненко.
 
Він додав, що навіть при Володомирові Шаповалу ЦВК ухвалювала одіозні рішення. "Так, ЦВК сьогодні є політично заангажованою й не має великої довіри. Те, що вона визнала вибори у п’ятьох округах недійсними, не маючи на це повноважень, – так Комісія зробила це при голові Шаповалову, який не викликав у опозиції негативних емоцій", – наголосив голова правління КВУ.
 
Черненко виступив проти варіанту квотування, котрий пропонує опозиція. "Він теж не є виходом. Опозиція пропонує сім членів ЦВК: три від влади, три від опозиції, один позафракційний. Це абсолютно контрпродуктивний крок. Така Комісія буде недієздатною, не прийме жодного рішення, навіть технічного. Піде "стінка на стінку", і вибори просто будуть завалені", – вважає пан Олександр
 
"Треба повністю міняти підхід до ЦВК, робити її більш професійною, політично незалежною. Як це можливо? Слід відійти від політичного принципу формування комісії. Третина ЦВК має формуватися за поданням парламенту, третина – за поданням президента, третина – поданням з’їзду суддів. Мають бути жорсткі кваліфікаційні вимоги. ЦВК має стати державним органом, який керується законом, а не своїми політичними кураторами", – закликав Олександр Черненко.
 
Вівторок, 6 серпня 2013, 16:16

Теґи

: вибори, Черненко, КВУ, ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11235809326172 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0