Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

У КВУ називають 22 грудня не найкращою датою для виборів у проблемних округах

Голова Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко вважає, що вибори в проблемних округах потрібно провести в першій половині грудня, а не наприкінці місяця з огляду на близькі новорічні свята і, відповідно, можливість низької явки виборців.
 
"На наш погляд, краще було би провести вибори (й Верховна Рада встигає це зробити) 15 грудня або навіть 8 грудня. Навіть якщо на початку сесія ухвалить рішення, ми встигаємо це зробити", - заявив він на прес-конференції в середу в Києві.
 
За словами О.Черненка, присутності міжнародних спостерігачів на виборах проведення голосування напередодні новорічних і різдвяних свят не завадить. "Проведення виборів наприкінці грудня (22 грудня) присутності міжнародних спостерігачів не перешкоджатиме", - зазначив голова КВУ.
 
Водночас він вважає, що може виникнути проблема явки виборців, наголосивши при цьому: "Я не перебільшував би впливу дати на явку. Хоча опозиція чітко заявляла, що вона не згодна на цю дату (22 грудня - ІФ)".
 
"Для нас головне, щоб ці вибори відбулися. Якщо ми сьогодні бачимо, що ніяк, крім 22 грудня ... нехай уже буде 22 грудня. Хоча це не найкраща дата", - зазначив О.Черненко.
 
Як повідомлялося, Верховна Рада не змогла призначити повторні вибори в проблемних округах. У парламенті зареєстровано кілька законопроектів: в одних пропонується, щоб дату повторних виборів призначила Верховна Рада, в інших - наділити цими повноваженнями ЦВК.
 
Спочатку йшлося про призначення повторних виборів у п'яти проблемних округах, де ЦВК на чергових виборах 28 жовтня 2012 року визнала неможливим встановити достовірні результати виборів. Потім з'явився законопроект про призначення повторних виборів у семи округах - крім зазначених п'яти ще й у 11-му та 71-му округах, де народними депутатами обрали Олександра Домбровського та Павла Балогу, яких потім позбавили депутатських повноважень на підставі рішення Вищого адміністративного суду України.
ІНТЕРФАКСЧетвер, 8 серпня 2013, 11:43

Теґи

: Черненко, КВУ, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10957312583923 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0