Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Якби ЦВК очолив Магера, це не мало б жодного значення – голова КВУ

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко не вважає, що під головуванням Михайла Охендовського ЦВК стане більш заангажованою, ніж при Володимирі Шаповалі.
 
Таку думку він висловив в інтерв’ю газеті "Україна молода".
 
"Я дивуюся тій істериці, яка охопила декого після призначення Охендовського головою ЦВК. По–перше, для мене це не було несподіванкою. По–друге, питання не в тому, хто став головою, а скільки членів ЦВК за нього проголосувало. А проголосувало 11 із 15 членів ЦВК. Тобто в Центрвиборчкомі є 2/3 голосів, які можуть ухвалювати рішення. Навіть якби вони обрали головою Андрія Магеру чи Жанну Усенко–Чорну, це не мало б жодного значення, тому що рішення приймається більшістю", - сказав Черненко.
 
"Так, ЦВК сьогодні є політично заангажованою й не має великої довіри", - зазначив голова КВУ.
 
Однак, за його словами, комісія визнала вибори у п’яти округах недійсними, не маючи на це повноважень, при голові Шаповалі, який не викликав у опозиції негативних емоцій.
 
Черненко також зазначив, що цей склад ЦВК пропрацює лише рік, а під президентські вибори буде інша комісія. Водночас він прогнозує ротацію в складі Центрвиборчкому не більш як на 50%.
 
"Власне, ми зрештою можемо отримати ще гірший склад комісії — відповідно до принципу її формування владою", - сказав голова КВУ.
"Той варіант квотування, який пропонує опозиція, теж не є виходом. Опозиція пропонує сім членів ЦВК: три від влади, три від опозиції, один позафракційний. Це абсолютно контрпродуктивний крок. Така комісія буде недієздатною, не прийме жодного рішення, навіть технічного. Піде "стінка на стінку", і вибори просто будуть завалені", - вважає він.
 
На думку Черненка, слід відійти від політичного принципу формування комісії. "Третина ЦВК має формуватися за поданням парламенту, третина — за поданням президента, третина — поданням з’їзду суддів. Мають бути жорсткі кваліфікаційні вимоги", - зазначив він.
"Українська правда"П'ятниця, 9 серпня 2013, 13:32

Теґи

: Магера, Черненко, КВУ, ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10817909240723 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: open(/var/tmp//sess_pi4de9n24is8rhu5e9a6ata9p0, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0