Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Венеціанська комісія сподівається, що засудженим українцям дозволять балотуватися на виборах

Венеціанська комісія підготувала свої рекомендації до законопроекту про внесення змін до Конституції України і очікує, що Верховна Рада врахує міжнародний досвід.
 
Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) сподівається, що Конституційна асамблея прислухається до її рекомендацій щодо змін до Основного закону.
 
"Ми сподіваємося, що Конституційна асамблея прислухається до рекомендацій Венеціанської комісії і врахує їх при підготовці змін до Конституції", - сказав член Венеціанської комісії Пітер Пакзолай під час засідання круглого столу у вівторок у Києві.
 
Пакзолай зазначив, що Венеціанська комісія підготувала свої рекомендації до законопроекту про внесення змін до Конституції України і очікує, що український парламент врахує міжнародний досвід, європейські стандарти, зокрема, передбачатиме можливості балотування на виборах раніше засуджених громадян. Окрім того, перегляне терміни та процедуру отримання громадянства, а також передбачить право громадян інших держав в агітації на виборах.
 
Мін'юст проігнорував більшість рекомендацій Венеціанської комісії з виборів
 
"Чинне положення Конституції забороняє балотуватися всім особам, раніше засудженим, якщо судимість не була знята. Ми сподіваємося, що у процесі підготовки змін до Конституції це питання буде вивчено у рамках європейської практики", - сказав Пакзолай.
 
У свою чергу міністр юстиції України Олена Лукаш зазначила, що Україна очікує нового висновку Венеціанської комісії щодо законопроекту про внесення змін до Конституції України для того, щоб провести подальшу роботу з цими рекомендаціями.
 
Голова Мін'юсту нагадала, що українська сторона вже отримала перший висновок Венеціанської комісії та більшість поправок, висловлених європейцями, були враховані.
 
За словами Лукаш, протягом серпня-листопада 2013 року заплановано проведення серії круглих столів з обговорення рекомендацій Венеціанської комісії.
 
Як повідомляло ZN.UA, раніше Венеціанська комісія та Бюро демократичних інститутів і прав, що представляє ОБСЄ, критично оцінили проекти законів України, що стосуються вдосконалення виборчого законодавства. Найбільш серйозними недоліками ВК та ОБСЄ/БДІП вважають:
 
- обмеження права на висунення кандидатом у народні депутати особи, засудженої за вчинення умисного злочину, незалежно від його тяжкості;
 
- вимогу про обов'язкове п'ятирічне проживання кандидата на території України;
 
- невиправдані преференції, надані парламентським партіям при формуванні виборчих комісій;
 
- відсутність механізму незалежного моніторингу фінансування виборчих кампаній;
 
- певні обмеження права на свободу висловлювання;
 
- збереження максимальної кількості виборців на дільниці на рівні 2,5 тис. осіб (що, з точки зору європейців, є надто значною  цифрою).
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 14 серпня 2013, 10:37

Теґи

: Конституція, Міністерство юстиції , виборче законодавство, вибори, Венеціанська комісія


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18564891815186 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0