Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

"Батьківщина" не голосуватиме за перевибори в округах Балоги і Домбровського

Арсеній Яценюк заявив, що фракція готова голосувати за перевибори лише у п'яти округах, де не були встановлені результати минулої компанії.
 
"Батьківщина" пропонує провести перевибори у проблемних округах 8 або 15 грудня, але лише у п'яти округах, а не у семи, як наполягає Партія регіонів. Про це на брифінгу заявив глава фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.
 
Яценюк висловив сподівання, що під час сьогоднішніх консультацій буде досягнуто домовленість і визначено дату проведення виборів до ВР у п'яти проблемних округах.
 
"Ми готові голосувати за перевибори виключно у п'яти округах. Там, де не були встановлені результати минулої компанії. Ми готові на дату виборів 8-го або 15-го грудня. Це проект закону, напрацьований групою і внесений головою комітету Давидом Жванією", - заявив Яценюк.
 
Нагадаємо, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов раніше заявив, що лідери парламентських фракцій домовилися про проведення повторних виборів у проблемних округах у грудні.
 
Він також додав, що лідери фракцій домовилися провести додаткові консультації щодо підготовки остаточного тесту документа, за який будуть голосувати: "Я не виключаю, що голосування може бути навіть цього тижня".
 
Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбулися 28 жовтня 2012 р. Однак, у Верховну Раду пройшли 445 народних депутатів. 5 листопада ЦВК визнав неможливим встановлення достовірних результатів голосування на виборах народних депутатів ВР VII скликання на округах № 94, 132, 194, 197 і 223 у зв'язку з численними порушеннями, допущеними під час голосування і підрахунку голосів.
 
Окрім того, 7 лютого Вищий адміністративний суд позбавив повноважень позафракційних депутатів Олександра Домбровського і Павла Балогу. Рішення було прийнято на основі скарги Юрія Кармазіна про порушення під час парламентської виборчої кампанії.
 
Як раніше повідомляло ZN.UA, схема, апробована ВАСУ у лютому на Балозі та Домбровському, може бути застосована неодноразово. Якщо досі приведення до присяги депутата було гарантією недоторканності його мандата, то віднедавна непохитність цього правила, прописаного у ст. 81 Конституції, поставлена під сумнів.
 
Створення подібного прецеденту буде мати серйозні наслідки. Якщо через півроку, рік, два, три ВАСУ вирішить, що якийсь депутат-мажоритарник був обраний нелегітимно, а результати виборів у його окрузі встановлені недостовірно, то суд має право позбавити такого мандата нардепа. І це рішення буде мати імперативний характер.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 4 вересня 2013, 14:06

Теґи

: Яценюк, перевибори, проблемні округи, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10796999931335 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0