Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Рада може призначити дату виборів у п'яти проблемних округах вже у четвер

Вибори у п'яти сфальсифікованих округах можуть відбутися або 8-го, або 15-го, або 22-го грудня.
 
Верховна Рада України в четвер, 5 вересня, може прийняти законопроект про призначення виборів у п'яти проблемних округах.
 
"Що стосується питання виборів, ми домовилися про те, що ми проголосуємо за законопроект про проведення виборів у п'яти проблемних округах. До завтрашнього обіду ми визначимо дату: або 8-ме, або 15-те, або 22-ге грудня", - сказав лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк журналістам у середу після проведення наради у спікера Володимира Рибака з приводу розгляду на засіданні в четвер євроінтеграційних законопроектів.
 
"В принципі, узгодженість є, і я сподіваюся, що завтра ми можемо також проголосувати за основу і в цілому законопроект про вибори у п'яти округах", - сказав він.
 
При цьому Яценюк підкреслив, що в інших округах рішення прийматися не буде, і в опозиції є особлива думка про позбавлення депутатських мандатів народних депутатів через рішення Вищого адміністративного суду України.
 
Як відомо, ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів народних депутатів у п'яти одномандатних округах 28 жовтня 2012 року - №№94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), 225 (Київ, Шевченківський район). Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах.
 
Законом "Про вибори народних депутатів" не передбачено можливість невизнання результатів виборів в одномандатних округах, тому ЦВК відмовився призначати повторні вибори у зазначених п'яти округах до врегулювання даної проблеми в законодавчому порядку.
 
Раніше Верховна Рада не змогла призначити повторні вибори у проблемних округах. У парламенті зареєстровано кілька законопроектів: в одних пропонується, щоб дату повторних виборів призначила Верховна Рада, в інших - наділити цими повноваженнями ЦВК.
 
Спочатку мова йшла про призначення повторних виборів у п'яти проблемних округах, де ЦВК на чергових виборах 28 жовтня 2012 року визнала неможливим встановити достовірні результати виборів. Потім з'явився урядовий законопроект про призначення повторних виборів у семи округах - окрім зазначених п'яти ще і в 11-му і 71-му округах, де народними депутатами були обрані Олександр Домбровський та Павло Балога, яких однак потім було позбавлено депутатських повноважень на підставі рішення Вищого адміністративного суду України.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаЧетвер, 5 вересня 2013, 11:56

Теґи

: Яценюк, проблемні округи, вибори, Верховна Рада


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16978693008423 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0