Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Опозиція вимагає переформатування ЦВК до 15 грудня

На думку депутата від "Батьківщини" Руслана Князевича, до саміту у Вільнюсі у депутатів є унікальна можливість знайти консенсус в парламенті і внести зміни до закону про вибори народних депутатів.
 
Опозиція наполягає на переформатуванні ЦВК до виборів у проблемних округах. Про це заявив народний депутат від фракції "Батьківщина" Руслан Князевич у своєму виступі на засіданні круглого столу щодо законодавства про вибори, організованому Міністерством юстиції.
 
Князевич підкреслив, що Україна мала виправити недоліки в законі про вибори народних депутатів, які призвели до проблем у підрахунку голосів у п'яти округах. Він також нагадав, що перевибори призначено на 15 грудня і з 15 жовтня стартує нова виборча кампанія.
 
Тим не менш, за його словами, проблеми у законодавстві залишаються і стосуються, зокрема, умов формування виборчих комісій - від центральної до дільничних.
 
Князевич підкреслив, що склад ЦВК в даний час не забезпечує пропорційного представництва парламентських фракцій і таким чином на сьогоднішній день не можна говорити про її об'єктивну та неупереджену позицію.
 
Депутат також нагадав, що термін повноважень більшості членів ЦВК закінчується найближчим часом і якщо комісію не буде переформатовано на нових умовах, про її об'єктивність не можна буде говорити протягом найближчих семи років. "Діяльність такої комісії породить ті ж проблеми, про які ми зараз говоримо... Найбільша проблема - це невиконання законодавства або його виконання таким специфічним чином, що апріорі дає прерогативу або перевагу тій політичній силі, яка контролює центральну та місцеві окружні та дільничні комісії", - сказав він.
 
За словами Князевича, в України є унікальний шанс напередодні саміту у Вільнюсі знайти консенсус в парламенті з цього питання і внести зміни до закону про вибори народних депутатів.
 
У свою чергу міністр юстиції Олена Лукаш висловила сумніви в тому, що зміни до закону про вибори можуть бути внесені найближчим часом. Вона зазначила, що свої зауваження до розробленого Кабінетом міністрів законопроекту Венеціанська комісія подасть у жовтні, після чого законопроект має бути доопрацьовано.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 11 вересня 2013, 14:57

Теґи

: Батьківщина, ЦВК, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18189883232117 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0